Sokoły latały poza zasięgiem TBV

Koszykarze TBV Startu II Lublin przegrali po raz ósmy w tegorocznym sezonie. Tym razem lepsi od czerwono-czarnych okazali się gracze Sokoła Ostrów Mazowiecka. Zawodnicy Andrzeja Dubielisa znacznie utrudnili sobie sytuację i powoli muszą myśleć o ucieczce z dolnej części tabeli. Cieszyć może znakomity występ Michaela Gospodarka. Zawodnik gości rzucił aż 36 punktów!

Festiwal trójek. Tak można by nazwać pierwszą część premierowej odsłony. 120 sekund i same rzuty za trzy. Golden State? Otóż nie – II liga. W ekipie TBV Startu II Lublin prym wiedli Michael Gospodarek i Wojciech Czerlonko – obaj rzucili 21 z 24 punktów całej drużyny, aplikując rywalom trzy trafienia z dystansu. Dwójka lublinian zdobyła tyle same oczek, co cała drużyna gospodarzy.

Znowu trójki na początek, tym razem w roli głównej koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka. Mazowszanie rozpoczęli od dwóch celnych trafień zza linii 6,75. Odpowiedział oczywiście Gospodarek, który rzucił 7 z 14 punktów w trakcie pierwszych pięciu minut tej ćwiartki. Efekt? Rezultat 38:31. Gość przywiózł ze sobą formę z pierwszej drużyny TBV.  Podopieczni Grzegorza Helcbergla nie dali jednak za wygraną i premierowa połowa zakończyła się wynikiem 42:41 dla lublinian.

Druga odsłona zaczęła się od walki po obu stronach. Koszykarze Andrzeja Dubielisa nie odskoczyli rywalom na więcej niż pięć punktów. Kolejne oczka dorzucali liderzy i cisi w tym spotkaniu Bartosz Ciechociński i Wojciech Matysek, którzy w każdej kwarcie dokładali coś do dorobku drużyny. W końcówce tej odsłony uaktywnił się znowu Czerlonko i dzięki jego trafieniom Start prowadził. Gospodarze deptali przyjezdnym po piętach. Rezultat to 65:63 dla zawodników z Lublina.

Otwarty wynik zapowiadał możliwość wielu scenariuszy. Sprawdził się jednak ten, w którym w dramatycznej końcówce jedna z ekip przegrywa. Dla kibiców idealnie, dla przegranych – mniej. Po dwóch trafionych wolnych przez Gospodarka trener Sokołów wziął czas i przygotował zagrywkę, która dała zwycięstwo. Za trzy trafił Piotr Barszcz. Goście też poprosili o czas i mieli cztery sekundy na skuteczną akcję, jednak zanotowali stratę i musieli pogodzić się z ósmą porażką w 10. spotkaniu tego sezonu. Szkoda. Było blisko.

Następny mecz drużyna TBV Startu II Lublin rozegra 30 listopada o godzinie 18:00. Rywalem czerwono-czarnych będzie KS Rosa-Sport Radom.

Sokół Ostrów Mazowiecka – TBV Start II Lublin 87:86 (21:14, 20:18, 22:23, 24:21)

Sokół: Barszcz 25, Słoniewski 16, Przygucki 15, Jurkiewicz 10, Ryfa 8, Jaworski 6, Grudziński 4, Moch 3, Skarpetowski, Zadroga.

TBV: Gospodarek 36, Czerlonko 26, Ciechociński 14, Matysek 6, Pelczar 4, Kazmirowski, Mitrut, Piliszczuk, Szyszkowski.