Stolica górą

W ramach 13. kolejki rozgrywek grupy B II ligi zawodnicy AZS UMCS Lublin przegrali na wyjeździe z ekipą Legii II Warszawa 86:101. Dla podopiecznych Łukasza Łobody to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wojskowi w dalszym ciągu zajmują ostatnią pozycję w tabeli, a lublinianie utrzymali się na czwartej lokacie i z bilansem 8-4 cały czas walczą o czołową trójkę.

Zaczęło się od wyrównanego basketu. Obie ekipy wiedziały, o co walczą i dlatego wynik po premierowej odsłonie tylko nieznacznie wskazywał na gospodarzy. Warszawianie prowadzili po pierwszych 10 minutach 29:25. Dla AZS UMCS Lublin punktowała w zasadzie cała pierwsza piątka, jednak w drużynie Legii można wymienić gracza, który się wyróżniał. Michał Aleksandrowicz zapisał w protokole pierwszej kwarty 10 oczek, 2 asysty i 2 zbiórki.

W drugiej ćwiartce podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pozwolili swoim rywalom na rzucenie mniejszej liczby punktów, a w ofensywie wyróżniał się Michał Marciniak, który po dwóch kwartach miał na koncie 15 oczek. Te dwa czynniki pozwoliły akademikom schodzić do szatni z 4-punktową zaliczką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:50.

Druga odsłona to całkiem odmienna historia. Legioniści ruszyli do ataku, a konkretnie Aleksandrowicz i Patryk Kędel, którzy po trzech kwartach mieli odpowiednio 23 i 20 zdobytych oczek. Akademicy zdołali rzucić tylko 13 punktów w tej części meczu i znaleźli się w ciężkiej sytuacji. W ostatniej ćwiartce mieli do odrobienia 15 oczek, bowiem gospodarze wygrywali 82:67.

W ostatnich 10 minutach gracze z Lublina nie potrafili dogonić stołecznych koszykarzy. Obie ekipy rzuciły po tyle samo punktów – 19, co oznaczało, iż to warszawianie wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Warto wspomnieć o Adamie Linowskim, który skończył pojedynek z linijką 22 oczek, 9 zbiórek, 2 asyst i 2 przechwytów. Po stronie gości na wyróżnienie zasługuje Mateusz Wiśniewski, autor 22 punktów, 9 zbiórek i 3 asyst.

Akademicy swoje kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe. 16 grudnia o 19:30 zmierzą się z ekipą Stali Stalowa Wola.

Legia II Warszawa – AZS UMCS Lublin 101:86 (29:25, 21:29, 32:13, 19:19)

Legia: Aleksandrowicz 27, Kędel 27, Linowski 22, Skowroński 7, Szpyrka 7, Wysocki 6, Kucharski 5, Łukasik, Niemyjski, Sekiguchi.

AZS: Wiśniewski 22, Marciniak 17, Myśliwiec 15, Jagoda 14, Wydra 11, Muda 4, Sobiech 3, Prażmo, Jaworski.