Twierdza Lublin nie padła

W ramach 12. kolejki rozgrywek grupy B II ligi AZS UMCS Lublin pokonał na swoim parkiecie drużynę Dzików Warszawa 83:81. Lublinianie wygrali w tym sezonie po raz piąty przed własną publicznością. Hala MOSiR przerodziła się w twierdzę, którą mało kto jest w stanie zdobyć.

Początek meczu dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego ułożył się bardzo dobrze. Po 180 sekundach gospodarze prowadzili 10:3. Goście nie mogli nadążyć za punktującymi z różnych pozycji rywalami i ostatecznie pozwolili przeciwnikom na zdobycie 30 punktów. Lublinianie stracili 19 oczek i schodzili na krótką przerwę ze sporą zaliczką (30:19).

Druga ćwiartka była mniej ofensywna niż premierowe 10 minut, bowiem obie ekipy zaaplikowały sobie wzajemnie po 19 oczek. Po stronie graczy AZS-u warto wyróżnić rezerwowego, Michała Marciniaka, który zdobył pięć z 19 punktów zespołu. Po pierwszej połowie zawodnicy z Koziego Grodu prowadzili 49:38.

Drugą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Krzysztof Szemieta trafił trzykrotnie zza łuku i zawodnicy Dzików Warszawa mocno zbliżyli się do rywali. W odpowiedzi celnie rzucali Mateusz Wiśniewski oraz Patryk Wydra i wynik znów oscylował na granicy 10 punktów. Warszawianie nie dali jednak za wygraną i ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu. Ostatnia kwarta zwiastowała dodatkowe emocje.

Czwarta ćwiartka była najbardziej wyrównana, ale lublinianom udało się dowieźć korzystny wynik do końca, mimo iż jeszcze na trzy minuty przed końcem prowadzili tylko dwoma punktami. I tutaj coś, co zdarza się rzadko – od tego czasu żadna z ekip nie zaliczyła celnego rzutu! Kwarta zakończyła się więc przedwcześnie, a jej wynik to 12:10 dla gospodarzy, którzy ostatecznie triumfowali 83:81.

Akademicy swoje następne spotkanie rozegrają 10 grudnia o godzinie 16:00. Rywalem lublinian będzie Legia II Warszawa.

AZS UMCS Lublin – Dziki Warszawa 83:81 (30:19, 19:19, 22:33, 12:10)

AZS: Marciniak 21, Wydra 20, Myśliwiec 13, Wiśniewski 10, Muda 8, Prażmo 7, Jagoda 4, Jaworski.

Dziki: Kapuściński 17, Grudzień 17, Marchoff 15, Szemieta 11, Łapiński 7, Muszyński 7, Wójcik 3, Holnicki-Szulc 2, Wołyniec 2, Kowalski, Janiewski.