Widzew pokonany w Lublinie

11. seria gier w Basket Lidze Kobiet oznaczała kolejny mecz domowy dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W trzech z czterech kwart zawodniczki Wojciecha Szawarskiego były lepsze od Widzewa, dzięki czemu wygrały 77:61. Łodzianki na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie muszą jeszcze poczekać.

Od początku sobotniego starcia na parkiecie widać było przewagę podopiecznych Wojciecha Szawarskiego. Nawet mimo tego, że liderka ofensywy Feyonda Fitzgerald nie zdobyła punktu w pierwszej odsłonie. Pozostałe zawodniczki wyręczyły ją z tego obowiązku. Najskuteczniejsza po premierowych 10 minutach była Serbka Dajana Butulija. Mimo większej kultury gry i przewagi niemal w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła prowadzenie Pszczółki było niewielkie. Wynosiło tylko trzy punkty (15:12).

W drugiej kwarcie akademiczki rozpoczęły budowanie bardziej okazałej przewagi. Fitzgerald zaczęła trafiać swoje rzuty, na tablicach ponownie dominowała Uju Ugoka. Niemal każda zawodniczka, która pojawiła się na parkiecie, dawała coś dobrego i dorzucała się do niezłego wyniku całej drużyny. Do przerwy prowadzenie gospodyń urosło do ośmiu punktów, a na tablicy widoczny był wynik 33:24 dla Pszczółki.

Trzecia kwarta to kontynuacja dobrej gry koszykarek z Koziego Grodu. Najwyżej wygrana ćwiartka. Ciężko napisać coś nowego o tej i ostatniej odsłonie. Lublinianki spokojnie dowiozły prowadzenie do końca, mimo tego, że nieco spuściły z tonu w ostatniej kwarcie. Liderki drużyny śrubowały swoje osiągnięcia i tym samym Widzew Łódź musi jeszcze poczekać na swoją premierową wygraną w tym sezonie. Po 40 minutach dobrej koszykówki Pszczółka triumfowała 77:61.

Znakomity mecz rozegrał duet Uju Ugoka – Dajana Butulija. Nigeryjka do 19 punktów dorzuciła 15 zbiórek, cztery asysty oraz dwa przechwyty. Serbka z kolei również mogła się pochwalić podwójnymi zdobyczami w punktach i zbiórkach. Miała ich odpowiednio 14 i 11. Mimo mniej spektakularnej postawy Feyonda Fitzgerald zdołała uzbierać 10 oczek. Swoje pierwsze minuty w tym sezonie otrzymała 21-letnia Kaja Grygiel. Dla lublinianek to piąta wygrana w bieżącej kampanii.

O swoją szóstą wygraną koszykarki z Koziego Grodu powalczą we Wrocławiu (7 grudnia, 18:30). Rywalem Pszczółki będzie Ślęza Wrocław. Dwa dni później zawodniczki Wojciecha Szawarskiego zmierzą się w Toruniu z miejscową Energą.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 77:61 (15:12, 18:12, 21:14, 23:23)

Pszczółka: Ugoka 19, Butulija 14, Dorogobuzova 11, Fitzgerald 10, Dobrowolska 8, Mistygacz 6, Cebulska 4, Kędzierska 3, Witkowska 2, Grygiel.

Widzew: Schmidt 15, Scheer 14, Drop 12, Harvey-Carr 7, Paździerska 6, Zawidna 5, Zapart 2, Kopciuch, Gertchen.