Podlasie zdemolowało rywala z okręgówki

Podlasie zdemolowało rywala z okręgówki

W trzecim zimowym sparingu Podlasie Biała Podlaska zanotowało drugie zwycięstwo. W piątek rywalem podopiecznych Miłosza Storto byli gracze Tytana Wisznice z bialskiej okręgówki. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji III-ligowej drużyny, ale w końcówce drugiej odsłony w szeregach Podlasia pojawiły się oznaki dekoncentracji. Głównie dzięki wypracowanej do przerwy przewadze gospodarze wygrali wysoko, bo aż 9:2.

KOMENTARZ TRENERA

Przemysław Sałański (asystent Miłosza Storto): – Nie mieliśmy dzisiaj do dyspozycji wielu zawodników, dlatego dużo rotowaliśmy składem. W tym spotkaniu żaden z testowanych piłkarzy nie zwrócił na siebie uwagi. Jest jeden gracz, którego testowaliśmy wcześniej i być może wróci do nas. Ten piłkarz ma szansę na to, żeby zagościć na dłużej w Podlasiu. Poza tym sam mecz był rozgrywany w tempie wakacyjnym. Rywal jest trochę niżej notowany i było to widać na boisku. Generalnie dynamika zawodów była słaba. Mecz przebiegał jak typowa gra treningowa. Bramki straciliśmy po błędach indywidualnych. Przy wyniku 8:0 przeciwnicy strzelali gole na 8:1 i 8:2 po wyjściach z kontry. Podobnie wyglądało to w rywalizacji z Eko Różanka (5:2 – przyp. red.) – brak koncentracji, rozluźnienie w końcówce – i stąd dwie stracone bramki.

NASTĘPNY SPARING

Następny mecz kontrolny Podlasie Biała Podlaska rozegra dopiero w przyszłym roku. Rywalem biało-zielonych będzie Tur Bielsk Podlaski (20 stycznia), występujący na co dzień w III lidze (grupa I).

Podlasie Biała Podlaska – Tytan Wisznice 9:2 (5:0)
Bramki: Maciej Wojczuk x2, Kamil Kocoł x2, Damian Leśniak x2, Mateusz Konaszewski, Karol Buzun, Jakub Syryjczyk – Łukasz Semeniuk, Grzegorz Makaruk

Podlasie: zawodnik testowany I – Skrodziuk, zawodnik testowany II, Łakomy, Konaszewski – Nieścieruk, Renkowski, Syryjczyk, Pajnowski, Kocoł – Wojczuk oraz Leśniak, zawodnik testowany III, Dmowski, Buzun.

Tytan: zawodnik testowany I – zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Iwaszko – zawodnik testowany V, Gromysz, Rozwadowski, Semeniuk – Makaruk, Jaworski oraz zawodnik testowany VI, zawodnik testowany VII, zawodnik testowany VIII, Rożnowicz.