Pszczółka i Wisła wspierają potrzebujących

Pszczółka i Wisła wspierają potrzebujących

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin i piłkarze Wisły Puławy kolejny raz włączyli się w akcje mające na celu pomoc potrzebującym. Na najbliższym meczu podopiecznych Wojciecha Szawarskiego odbędzie się zbiórka słodyczy dla dzieci z domów dziecka, natomiast zawodnicy Dumy Powiśla zrobili zakupy dla pięcioosobowej rodziny z Puław.

Podczas najbliższego meczu Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin z Widzewem Łódź (2 grudnia o godzinie 17:00) odbędzie się zbiórka słodyczy dla dzieci z domów dziecka. Zbiórka zostanie przeprowadzona w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę oraz zbliżającego się Meczu Słodkich Serc.

Piłkarze Wisły Puławy już po raz czwarty wzięli udział w dorocznej akcji Szlachetna Paczka. Tym razem sportowcy zrobili zakupy dla pięcioosobowej rodziny z Puław. – Na dobrą sprawę akcję można określić jednym krótkim stwierdzeniem, że to coś wspaniałego. Dajemy ludziom coś od siebie i w tym wyjątkowym okresie możemy tym wywołać uśmiech na ich twarzach i radość w sercu. Więc można sobie śmiało zadać pytanie, czego chcieć więcej – wyjaśnia Mateusz Pielach, obrońca Dumy Powiśla. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki II-ligowca reprezentowali: wspomniany Mateusz Pielach, Sylwester Patejuk, Tomasz Sedlewski, Iwan Litiwniuk, Konrad Szczotka i Jakub Poznański.