Statystyczne podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w rozgrywkach grupy IV III ligi!

18 listopada zmagania w rundzie jesiennej zakończyli piłkarze rywalizujący na boiskach grupy IV III ligi. We współpracy z portalem 90minut.pl postanowiliśmy zaprezentować Wam obszerne statystyczne podsumowanie pierwszej części sezonu! Sprawdzić w nim można m.in. który zawodnik zdobył najwięcej bramek z rzutów karnych, a który najwięcej ich zmarnował, jaki był średni wiek piłkarza występującego na boiskach III ligi – kto był najstarszy, a kto najmłodszy, kto był najlepszym jokerem, który zespół był ulubieńcem sędziów, a który wygrał klasyfikację fair play. Ale to nie wszystko! Zapraszamy do lektury!

W 152 meczach zdobyto 424 gole, co daje średnią 2,789 goli na mecz. Gospodarze zdobyli 245 goli (58%), a goście 179 goli (42%). W I połowach meczów strzelono 180 goli (42%), a w II połowach 244 gole (58%).

Gospodarze wygrali 70 meczów (46%), padło 39 remisów (26%), a goście wygrali 43 mecze (28%).

Częstość wyników:

1:1 – 21 razy, 2:1 – 16 razy, 1:2 – 14 razy, 3:0 – 12 razy, 2:0 – 11 razy, 1:0 – 11 razy, 0:0 – 11 razy, 0:1 – 7 razy, 0:2 – 5 razy, 2:2 – 5 razy, 1:3 – 5 razy, 3:1 – 4 razy, 0:3 – 4 razy, 0:4 – 3 razy, 1:4 – 3 razy, 3:2 – 3 razy, 4:1 – 3 razy, 5:0 – 3 razy, 5:1 – 2 razy, 4:0 – 2 razy, 2:3 – 1 raz, 6:0 – 1 raz, 4:4 – 1 raz, 6:4 – 1 raz, 0:5 – 1 raz, 4:2 – 1 raz, 3:3 – 1 raz

sobota – 107 razy (70%) – średnio 500 widzów

W rozgrywkach wystąpiło 393 zawodników w tym 10 obcokrajowców, co stanowi 3%.

W rozgrywkach sędziowało 27 sędziów.

W rozgrywkach pokazano 727 żółtych kartek i 42 czerwone kartki. Daje to średnią 4,783 żółtej i 0,276 czerwonej kartki na mecz.

W rozgrywkach podyktowano 63 karne, z których wykorzystano 49, co daje skuteczność 78%.

Spotkania obejrzało 82572 widzów, co daje średnią 600 widzów na mecz.

Średni wiek zawodnika: 24 lata, 135 dni.

Średni wiek strzelca: 25 lat, 301 dni.

Zawodnicy wchodzący z ławki:

15 razy – ADRIAN BUSZTA
14 razy – Jakub Snadny
13 razy – Kamil Kłusek, Grzegorz Labut, Ernest Świętek
12 razy – Karol Kalita, Kacper Nytko, Kamil Tyrka, Kacper Wątróbski
11 razy – Damian Bachara, Konrad Buć, Michał Budzyński (Chełmianka), Daniel Chariasz, Arkadiusz Czapla, Bartosz Czarnecki, Patryk Czułowski, Szymon Kamiński, Damian Leśniak, Maciej Maślany, Witalij Melnyczuk, Damian Mężyk, Karol Rycaj, Jakub Syryjczyk, Wiktor Wołowiec

Zawodnicy schodzący przed końcem meczu (nie wliczono czerwonych kartek):

13 razy – IGOR KORCZAKOWSKI, KONRAD KULISZEWSKI
12 razy – Sebastian Brocki, Marek Gwóźdź, Marek Mizia, Paweł Myśliwiecki, Krystian Puton, Dawid Sojda, Dariusz Żaba
11 razy – Maciej Bębenek, Bartosz Ciborowski, Krzysztof Hałgas, Przemysław Knapik, Dmytro Kozban, Kamil Majkowski, Przemysław Porębski, Aleksiej Pritulak, Przemysław Pyrdek
10 razy – Bartłomiej Buczek, Kamil Kocoł, Mateusz Kocur, Daniel Koczon, Hubert Kotowicz, Adam Nowak, Marcin Przybylski, Damian Skała, Szymon Wiejak, Sebastian Zawrzykraj
9 razy – Paweł Cygnar, Kamil Dmowski, Maciej Jakóbczyk, Jakub Kapsa, Krystian Mroczek, Krzysztof Pietluch, Michał Przemyk, Sebastian Świerzbiński, Szymon Urbaniak

Strzelcy bez karnych:

10 goli – KONRAD NOWAK
7 goli – Przemysław Banaszak, Damian Lubera
6 goli – Dawid Cempa, Bartosz Sot, Krzysztof Zawiślak
5 goli – Wojciech Białek, Damian Juda, Dmytro Kozban, Kamil Oziemczuk, Krystian Puton, Wojciech Reiman, Maciej Wcisło, Maciej Wojczuk
4 gole – Bartłomiej Buczek, Paweł Cygnar, Dawid Dzięgielewski, Marek Gwóźdź, Łukasz Jamróz, Michał Janik, Karol Kalita, Przemysław Knapik, Marek Mizia, Krzysztof Pietluch, Artur Pląskowski, Przemysław Porębski, Marcin Przybylski

Strzelcy karnych:

5 goli – ŁUKASZ POPIELA
4 gole – Bartłomiej Buczek, Michał Nawrot
3 gole – Dawid Dynarek, Bartłomiej Gliniak, Maciej Lech, Wojciech Reiman, Krzysztof Wrzosek
2 gole – Artur Gieraga, Damian Gil, Łukasz Jamróz, Daniel Koczon, Aleksiej Pritulak
1 gol – Przemysław Banaszak, Rafał Borysiuk, Marcin Kalinowski, Mateusz Kompanicki, Mateusz Mąka, Jakub Ochman, Tomasz Persona, Sebastian Świerzbiński, Maciej Wojczuk, Michał Wołos, Maciej Załęcki

Zmarnowane karne:

2 razy – ALEKSIEJ PRITULAK, WOJCIECH REIMAN
1 raz – Artur Gieraga, Damian Gil, Michał Jeziorski, Damian Juda, Michał Maciejewski, Jakub Ochman, Kacper Piechniak, Kamil Stachyra, Michał Wołos, Krzysztof Wrzosek

Strzelcy w I połowach meczów:

5 goli – KONRAD NOWAK, ALEKSIEJ PRITULAK, WOJCIECH REIMAN
4 gole – Przemysław Banaszak, Dmytro Kozban, Damian Lubera
3 gole – Bartłomiej Buczek, Dawid Cempa, Artur Gieraga, Daniel Koczon, Tomasz Persona, Artur Pląskowski, Łukasz Popiela, Maciej Wojczuk, Krzysztof Wrzosek, Krzysztof Zawiślak
2 gole – Maciej Bębenek, Sebastian Białasik, Rafał Borysiuk, Sebastian Brocki, Bartosz Ciborowski, Paweł Cygnar, Mateusz Gleń, Bartłomiej Gliniak, Marek Gwóźdź, Krzysztof Hałgas, Michał Janik, Damian Juda, Szymon Kaliniec, Przemysław Knapik, Kamil Kocoł, Paweł Komar, Michał Kowalik, Mateusz Krasuski, Marek Mizia, Paweł Myśliwiecki, Michał Nawrot, Dominik Ochał, Kamil Oziemczuk, Jarosław Piątkowski, Krzysztof Pietluch, Marcin Przybylski, Przemysław Pyrdek, Dawid Sojda, Bartosz Sot, Kamil Stachyra, Szymon Urbaniak, Patryk Wilk

Strzelcy w II połowach meczów:

5 goli – BARTŁOMIEJ BUCZEK, ŁUKASZ JAMRÓZ, KONRAD NOWAK, KRYSTIAN PUTON
4 gole – Przemysław Banaszak, Wojciech Białek, Dawid Dzięgielewski, Michał Nawrot, Bartosz Sot, Maciej Wcisło
3 gole – Dawid Cempa, Arkadiusz Czapla, Bartosz Czarnecki, Grzegorz Gawle, Damian Gil, Damian Juda, Mateusz Jurczak, Karol Kalita, Mateusz Kompanicki, Damian Lubera, Michał Marczak, Kamil Oziemczuk, Łukasz Popiela, Przemysław Porębski, Wojciech Reiman, Maciej Wojczuk, Krzysztof Zawiślak

Strzelcy u siebie:

6 goli – PRZEMYSŁAW BANASZAK, DAMIAN LUBERA
5 goli – Konrad Nowak, Wojciech Reiman, Maciej Wcisło, Krzysztof Zawiślak
4 gole – Wojciech Białek, Dawid Cempa, Łukasz Jamróz, Marek Mizia
3 gole – Patryk Czułowski, Dawid Dynarek, Dawid Dzięgielewski, Artur Gieraga, Marek Gwóźdź, Mateusz Jurczak, Szymon Kaliniec, Karol Kalita, Daniel Koczon, Dmytro Kozban, Michał Marczak, Mateusz Mąka, Paweł Myśliwiecki, Michał Nawrot, Mateusz Olszak, Kamil Oziemczuk, Artur Pląskowski, Łukasz Popiela, Przemysław Porębski

Strzelcy na wyjeździe:

6 goli – BARTŁOMIEJ BUCZEK
5 goli – Konrad Nowak
4 gole – Bartosz Sot, Maciej Wojczuk
3 gole – Michał Janik, Damian Juda, Michał Nawrot, Krzysztof Pietluch, Łukasz Popiela, Aleksiej Pritulak, Krystian Puton, Wojciech Reiman, Patryk Szewc, Krzysztof Wrzosek
2 gole – Przemysław Banaszak, Maciej Bębenek, Dawid Cempa, Patryk Cheba, Bartosz Ciborowski, Paweł Cygnar, Arkadiusz Czapla, Dawid Czyrny, Mateusz Gleń, Paweł Hass, Łukasz Jamróz, Przemysław Knapik, Mateusz Kompanicki, Michał Kowalik, Dmytro Kozban, Adam Nowak, Dominik Ochał, Kamil Oziemczuk, Tomasz Persona, Jarosław Piątkowski, Marcin Przybylski, Kamil Stachyra, Wiktor Wołowiec

Strzelcy w przeliczeniu na minuty:

52 minuty – KONRAD BUĆ
79 minut – Konrad Nowak
91 minut – Dawid Czyrny
132 minuty – Damian Lubera
136 minut – Łukasz Popiela

Minuty na boisku:

1530 minut – DAMIAN DRZEWIECKI, DAWID GARGASZ, ARTUR GIERAGA, MATEUSZ KRAWCZYK, DAMIAN SMOLEŃ, PAWEŁ ULICZNY, TOMASZ WALAT
1528 minut – Michał Maciejewski
1524 minuty – Mateusz Kompanicki
1521 minut – Dawid Kuliga
1515 minut – Piotr Zmorzyński

Żółte kartki:

8 kartek – MATEUSZ KONASZEWSKI, PATRYK WILK
7 kartek – Mateusz Kantor, Michał Kowalik, Maciej Lech, Mateusz Majcherczyk, Piotr Piekarski, Arkadiusz Staszczak, Jakub Szymala
6 kartek – Dawid Białek, Bartłomiej Buczek, Konrad Domoń, Dawid Dynarek, Damian Gil, Szymon Kaliniec, Marcin Kalinowski, Arkadiusz Kot, Aleksiej Pritulak, Krystian Stolarczyk, Julien Tadrowski, Tomasz Tymosiak

Czerwone kartki:

2 kartki – DAMIAN GIL, MICHAŁ KOWALIK
1 kartka – Przemysław Banaszak, Michał Budzyński (Chełmianka), Witold Cichy, Marcin Drzymont, Dariusz Frankiewicz, Paweł Galos, Michał Grzesicki, Daniel Koczon, Kacper Kokosza, Damian Koprucha, Kornel Kordas, Dawid Kuliga, Radosław Kursa, David Kwiek, Piotr Łazarz, Michał Maciejewski, Mateusz Mąka, Mateusz Michalski, Marcin Michota, Daniel Mikołajczyk, Dawid Niewęgłowski, Dominik Ochał, Jakub Ochman, Hubert Ozimek, Patryk Pękala, Jarosław Piątkowski, Piotr Piekarski, Robert Sitarz, Arkadiusz Staszczak, Patryk Szewc, Radosław Szmalec, Jakub Szymala, Julien Tadrowski, Robert Witek, Adrian Wójcicki, Maciej Załęcki, Adrian Zarzecki, Mateusz Zawadzki

Liczba zawodników w barwach klubów:

26 zawodników – JKS 1909 JAROSŁAW
25 zawodników – Podhale Nowy Targ, Podlasie Biała Podlaska, Resovia
24 zawodników – Unia Tarnów
23 zawodników – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
22 zawodników – Orlęta Radzyń Podlaski, Stal Rzeszów
21 zawodników – MKS Trzebinia, Motor Lublin, Wisła Sandomierz, Wólczanka Wólka Pełkińska
20 zawodników – Chełmianka Chełm, Karpaty Krosno, Spartakus Daleszyce, Wiślanie Jaśkowice
19 zawodników – Avia Świdnik
18 zawodników – Soła Oświęcim

Jokerzy – zawodnicy wchodzący z ławki i strzelający przynajmniej jedną bramkę (podano liczbę takich występów):

3 razy – WOJCIECH BIAŁEK, ARKADIUSZ CZAPLA, DAWID DZIĘGIELEWSKI, KAROL KALITA, KONRAD NOWAK
2 razy – Konrad Buć, Patryk Cheba, Dawid Czyrny, Kamil Hul
1 raz – Damian Bachara, Artur Biały, Dawid Bieniasz, Adrian Buszta, Piotr Chodziutko, Bartosz Czarnecki, Patryk Czułowski, Mateusz Dziubek, Marek Gwóźdź, Paweł Hass, Daniel Kmak, Wołodymir Korolski, Jarosław Kosieradzki, Hubert Kotowicz, Damian Lubera, Kamil Łokieć, Mateusz Majcherczyk, Michał Marczak, Maciej Maślany, Mateusz Mąka, Michał Morawski, Adrian Nowak, Michał Ogrodnik, Artur Pląskowski, Przemysław Porębski, Michał Przemyk, Szymon Rak, Marcin Szymczak, Wiktor Wołowiec, Adrian Wychowaniec