Pabiks bez szans na Globusie

Siódmą wygraną w ósmym meczu bieżącej kampanii odnotowali piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin. Liderzy tabeli grupy III II ligi pokonali jedną z czołowych ekip tego sezonu – Pabiks Pabianice. Zespół z województwa łódzkiego przegrał na Globusie różnicą aż 10 bramek.

Od pierwszej minuty dominacja szczypiornistów AZS UMCS Lublin nie podlegała żadnej dyskusji. Lublinianie szybko objęli prowadzenie 4:0. Co prawda Pabiks przetrzymał kryzys i w 14. minucie przegrywał tylko 4:6, ale na nic się to zdało, bowiem przyjezdni 10 minut później musieli pogodzić się z myślą o porażce. Podopieczni Patryka Maliszewskiego wygrywali 12:4, a mogło być lepiej. Rzuty karne zmarnowali jednak – wcześniej dwukrotnie skuteczny – Tomasz Kiełczykowski oraz Dmytro Dmytuk, w niedzielę debiutujący w ekipie z Lublina. Do przerwy było 13:8.

Po zmianie stron gospodarze szybko zwiększyli przewagę do siedmiu trafień. Gra dość długo toczyła się przy takiej przewadze AZS-u, a kolejny przełom nastąpił po 40 minutach. W 42. i 44. minucie do siatki trafił najskuteczniejszy w zawodach Michał Rogalski, a jego koledzy wygrywali już 21:13. Na początku drugiego kwadransa na listę strzelców wpisał się Kiełczykowski, dzięki czemu lider grupy III II ligi prowadził 24:15. W końcówce kontrolujący mecz miejscowi nie spuścili z tonu i ostatecznie zwyciężyli różnicą 10 goli.

10 grudnia o 17:30 lublinianie zagrają w Radzyminie z tamtejszym ROKiS-em.