AZS AWF bije kolejnego faworyta! Cisy muszą obejść się smakiem

AZS AWF bije kolejnego faworyta! Cisy muszą obejść się smakiem

W hicie 6. kolejki siatkarskiej III ligi mężczyzn niepokonany AZS AWF Biała Podlaska udał się do Nałęczowa na mecz z tamtejszymi Cisami. Wciąż aktualni wicemistrzowie tych rozgrywek w sobotnim starciu nie zachwycili, w wyniku czego podopieczni Marcina Śliwy mogli świętować kolejne zwycięstwo!

KOMENTARZE TRENERÓW

Przemysław Chrościcki: Zabrakło nam argumentów, aby pokonać zespół AZS-u AWF Biała Podlaska. Słabo spisywaliśmy się w polu zagrywki. Rywale dysponują dobrym przyjęciem, więc dzięki temu mieli łatwiejszą możliwość wyprowadzania pierwszej akcji. Nie pomagał nam też blok, który nie funkcjonował na odpowiednim dla nas poziomie, podobnie jak atak. Najrówniej po naszej stronie zagrał Piotrek Krysiak, który pojawił się na boisku od drugiego seta. Widać, że bialczanie dużo trenują i są fajnie poukładanym zespołem. Żeby z nimi wygrać, trzeba rozegrać bardzo dobre zawody i dać z siebie wiele, bo jest to pewnie ekipa do ogrania. 

Marcin Śliwa: – Cieszę się, że potrafimy zwyciężać także na wyjazdach, zwłaszcza jeśli jest to bardzo trudny teren. Na pewno to dobry prognostyk na przyszłość. W naszym wykonaniu nie było to tak dobre spotkanie, jak z Arką Wojsławice, ale to, co zaprezentowaliśmy, pozwoliło nam zwyciężyć za trzy punkty. Nieźle zagraliśmy w obronie, bo sporo piłek udało nam się dzisiaj podbić. Wychodziły nam też kontry, a i pierwsza akcja była w miarę poprawna. Po naszej stronie najrówniejsze zawody rozegrał Damian Jurkowski, który dobrze zaprezentował się w polu zagrywki, do tego dołożył kilka cennych bloków i niezły atak. Wniósł wiele spokoju w to starcie. Cisy Nałęczów to bardzo fajny i doświadczony zespół. Moi młodzi zawodnicy zapewne podbudowują się tym, że potrafią nawiązać walkę, a przy tym wygrywać mecze. 

NASTĘPNA KOLEJKA

9 grudnia Cisy Nałęczów zagrają na wyjeździe z Arką Wojsławice. Natomiast AZS AWF Biała Podlaska tego samego dnia podejmie MKS Kraśnik.

Cisy Nałęczów – AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (19:25, 23:25, 25:22, 15:25)

Cisy: Bartłomiej Słonka, Tomasz Wojnar, Arkadiusz Orlik, Szymon Mańkowski, Łukasz Kozioł, Rafał Marzec, Jakub Sadowski (libero) oraz Konrad Buszko (libero), Adam Chrzanowski, Michał Gałkowski, Mariusz Mucha, Mateusz Adamiak, Piotr Krysiak, Paweł Kisiel.

AZS AWF: Damian Roszkowski, Marcin Kusznieruk, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero) oraz Hubert Jankuniec, Dawid Duliasz, Łukasz Żabińśki, Maciej Malczyński.