MKS Kraśnik idzie w górę. Tabasco wyraźnie obniżyło loty

W meczu sąsiadów w III-ligowej tabeli lepiej zaprezentował się MKS Kraśnik. Podopieczni Mateusza Stępniaka, poza pierwszym setem, w pełni kontrolowali przebieg sobotniego spotkania z beniaminkiem z Tomaszowa Lubelskiego. Wygrana za trzy punkty pozwoliła kraśniczanom wskoczyć na czwarte miejsce w stawce.

POMECZOWE KOMENTARZE

Michał Bednara (kapitan MKS Kraśnik):Pierwszy set był nerwowy z obu stron, bo zarówno my, jak i zespół Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski, przed meczem mieliśmy na koncie taką samą liczbę punktów, więc wiedzieliśmy, o co gramy.  Prowadziliśmy w tej partii, ale końcówkę przegraliśmy przez własne błędy. Na drugą odsłonę wyszliśmy z nowym nastawieniem i z lepszą grą. Po naszej stronie zafunkcjonował blok, a do tego dołożyliśmy poprawne przyjęcie. O końcowym wyniku zadecydował trzeci set. To w nim było wiele zaciętych i wyrównanych akcji. Teraz żałujemy, że dobrej dyspozycji w meczu z Powiślakiem Końskowola nie przełożyliśmy na spotkanie w Bełżycach. Myślę, że tym starciem udowodniliśmy, że to był wypadek przy pracy. Potwierdziliśmy, że dalej jesteśmy w grze o czołowe lokaty w tej lidze. Jako kapitan, chciałbym wyróżnić Marcina Rolę, który rozegrał bardzo dobre zawody. Przez ostatnie dwa mecze nie wychodził w pierwszym składzie, a teraz dostał szansę od trenera i ją wykorzystał, bo skończył najwięcej piłek. Mogliśmy się na nim opierać w tym starciu.

Radosław Miedziak: Przytrafił nam się chyba słabszy dzień, bo po naszej stronie nie funkcjonowało wiele elementów. Największym mankamentem pozostaje dla nas zagrywka. Nie mogliśmy zapunktować seryjnie, a czasem się to zdarzało. Zabrakło poprawnego przyjęcia i siły rażenia w ataku. Pojawiły się także problemy z postawieniem równego bloku. Do połowy setów walka była wyrównana, ale potem MKS Kraśnik już nam odjeżdżał, a my nie byliśmy w stanie tego odrobić. Gospodarze byli w tym meczu lepsi. Wszyscy jesteśmy źli po tej porażce. Musimy szybko poprawić naszą grę, jeśli chcemy zająć satysfakcjonujące dla nas miejsce na koniec.

9 grudnia MKS Kraśnik zagra na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska. Natomiast Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski podejmie Powiślaka Końskowola.

MKS Kraśnik – Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 3:1 (23:25, 25:22, 25:18, 25:18)

MKS: Michał Goliński, Paweł Miłkowski, Marek Sapuła, Sebastian Sołtys, Michał Bednara, Marcin Rola, Michał Markiewicz (libero) oraz Marek Kozyra, Szymon Borzych, Łukasz Chałupczak, Kamil Gałęzowski, Igor Kawa.

Tabasco: Przemysław Kubów, Michał Ciorgoń, Łukasz Mazur, Jakub Demski, Jakub Droździel, Marcin Urban, Daniel Bil (libero), Gabriel Sadurski (libero), Karol Dudkiewicz, Skarbimir Węcławik.