Rewanże rozpoczęte! Siatkarki z Lublina z pewnym zwycięstwem

Na inaugurację sezonu 2017/2018 w rozgrywkach grupy 4 II ligi kobiet siatkarki LUK AZS UMCS stoczyły wyrównany bój z Marbą Sędziszów Małopolski (porażka 2:3) i wydawało się, że w rewanżu będzie podobnie. Parkiet jednak wszystko zweryfikował i na Podkarpaciu podopieczne Jacka Rutkowskiego nie dały szans rywalkom, które pokonały w trzech setach.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski:Rewanż udał nam się w pełni. Każda drużyna ma swoje problemy, bo rozgrywająca gospodarzy narzekała na ból pleców i nie mogła zagrać w tym meczu. Niemniej jednak Marba Sędziszów Małopolski to zawsze groźny rywal. Początek spotkania w naszym wykonaniu był nieco nerwowy. Do dobrej dyspozycji wróciła na szczęście Natalia Gieroba, która została wybrana MVP tego starcia. Zresztą wszystkie dziewczyny zagrały dzisiaj przyzwoicie. Na satysfakcjonującym poziomie był procent ataku, bo skończyliśmy sporo piłek. Cieszę się z tego, że pokonaliśmy wymagającego przeciwnika na jego terenie. Dla nas to trzecie zwycięstwo z rzędu, a więc zbieramy te punkty. Wcześniej brakowało nam szczęścia i nie wyglądało to tak dobrze. Dwa sety rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść dopiero w końcówce, a to też jest sztuka, żeby w decydującym momencie nie wstrzymać ręki. Widać, że moje zawodniczki chcą walczyć o najwyższe laury i to czynią. Przed nami dwa ważne mecze z ekipami z województwa śląskiego. Wygrana w nich pozwoli nam na dobre odbić się od dnia. Mam nadzieję, że dopiero się rozpędzamy.

9 grudnia LUK AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z drużyną Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec.

KS Marba Sędziszów Małopolski – LUK AZS UMCS Lublin 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)

AZS UMCS: Magdalena Bogusz, Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Zuzanna Urbańska, Paulina Konop, Paulina Kłuś (libero), Adrianna Nejkauf, Dominika Wawerska, Natalia Szajowska, Aleksandra Krzyżak, Katarzyna Bogdańska, Wiktoria Kowalska.