69. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej tuż tuż!

69. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej tuż tuż!

Od niedzieli do wtorku oczy lekkoatletycznych kibiców będą spoglądać na stadion przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej, na którym odbędą się 69. Mistrzostwa Polski Juniorów.  Kibice będą mogli oglądać najlepszych lekkoatletów nie tylko w Polsce, ale i Europie! Zdecydowanie najbardziej rozpoznawanymi gwiazdami zbliżających się mistrzostw będą Ewa Swoboda oraz Konrad Bu

kowiecki.

Sprinterka Ewa Swoboda poprawiła już w tym roku własny rekord kraju juniorek, pokonując podczas mityngu w austriackim Sankt Pölten dystans 100 metrów w czasie 11.24. Rezultat ten jest dla zawodniczki z Żor przepustką na seniorskie Mistrzostwa Świata w Pekinie.

W pogoni za wynikiem uprawniającym do startu w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej jest Konrad Bukowiecki. Urodzony w 1997 roku mistrz świata juniorów z ubiegłego sezonu znakomicie spisuje się tak w rywalizacji sprzętem seniorskim (20.42) jak i juniorskim. Kulą ważącą 6kg. zawodnik Gwardii Szczytno pchnął 21.42 i jest liderem światowych tabel w kategorii wiekowej U20.

Interesująco zapowiadają się także konkurencje z udziałem polskich zawodników zajmujących wysokie lokaty w Europie. Na 800 metrów pobiegnie Mateusz Borkowski, który ze znakomitym czasem 1:47.73 plasuje się na trzeciej pozycji na naszym kontynencie. Zawodnik LKB Rudnik jest także liderem europejskich tabel na dystansie 1500 metrów (3:41.97) ale w tych mistrzostwach nie został zgłoszony do tej konkurencji.

W rzucie dyskiem na trzecim miejscu w Europie znajduje się Bartłomiej Stój, który w Białej Podlaskiej wystartuje również w pchnięciu kulą.

W gronie kobiet świeżo upieczona rekordzistka Polski juniorek Kamila Przybyła z Zawiszy ponownie będzie chciała w skoku o tyczce pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości ponad 4 metrów. Rekordowy wynik z Bydgoszczy – 4.30 – plasuje ją na trzecim miejscu w Europie. Na pozycji liderki europejskich tabel może się z kolei umocnić oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Początek 69. Mistrzostw Polski Juniorów w niedzielę o godzinie 11:00. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 15:45. Przez trzy dni w Białej Podlaskiej rywalizować będzie blisko 1000 młodych zawodników.

Docelową imprezą dla najlepszych zawodników z tej kategorii wiekowej są w tym roku 23. Mistrzostwa Europy Juniorów – czempionat ten odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015 w szwedzkiej Eskilstunie.

Lista zgłoszeń do 69. Mistrzostw Polski Juniorów: Internetowy System Zgłoszeń PZLA

0 0 vote
Article Rating