Podział III ligi siatkarskiej – znamy obsadę poszczególnych grup

W minioną sobotę (6.09) w sali konferencyjnej Bursy szkolnej w Puławach odbyło się zebranie organizacyjne z udziałem przedstawicieli klubów siatkarskich z Lubelszczyzny, dotyczące ustalenia systemu rozgrywek nowego sezonu 2014/2015.

Wydział Gier i Dyscypliny Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej wraz z przedstawicielami klubów siatkarskiej III ligi dokonali podziału rozgrywek na dwie grupy. – Wydział Gier i Dyscypliny Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie przygotował dwie propozycje podziału. Podczas rozmów wzięliśmy pod uwagę zdanie przedstawicieli klubów i wybraliśmy najlepszą opcję z możliwych – komentował prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie, Krzysztof Iwańczuk.

Pierwszą grupę utworzą ZK Biała Podlaska, UKS IFLO Kosmet-Hurt Biała Podlaska, Tempo Chełm, Perła Telatyn i Kresy Dołhobyczów.

W drugiej grupie zagrają natomiast CFKiS Bełżyce, LKPS Lublin, Cisy Nałęczów, SKF ESKA Janów Lubelski i MKS Dalkia Kraśnik.

– Zawsze przy tego typu decyzjach bierzemy pod uwagę kryterium geograficzne i kryterium siły. Tym razem zaważyły głównie względy finansowe. Wiemy, że klubom się nie przelewa i nie chcemy nikogo narażać na dalekie podróże – zakończył Iwańczuk.

Terminarz poszczególnych rozgrywek nie został jeszcze ustalony.