Aliaksandr Tsitou nowym kołowym Azotów

Azoty Puławy podpisały kontrakt z obrotowym z Białorusi. Aliaksandr Tsitou, bo o nim mowa reprezentował barwy ukraińskiego Motoru Zaporoże. W drużynie zastąpi Pawła Grzelaka, który nie zagra przez kilka miesięcy.

Aliaksandr Tsitou w przeszłości reprezentował barwy SKA Mińsk oraz mińskie Dinamo, od dłuższego czasu jest powoływany też do reprezentacji Białorusi, dla której rozegrał blisko 120 spotkań. – Nowy kołowy to temat na końcówkę stycznia, bo teraz jest na mistrzostwach świata – mówił wówczas Witold Chojnacki, rzecznik prasowy Azotów Puławy. Titow w Puławach będzie grał przez najbliższe półtora roku.

Zawodnik, który w październiku skończy 29 lat, jest filarem swojej kadry – w fazie grupowej mistrzostw świata zdobył dziewięć goli na dziewięć rzutów przez ponad 3 godziny gry. W Motorze Zaporoże w obecnym sezonie raz wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Nowy gracz Azotów zastąpi Pawła Grzelaka, który ma naderwany mięsień dwugłowy i najprawdopodobniej przejdzie operację. W przyszłości ma być też następcą Mateusza Kusa, który najprawdopodobniej po sezonie zamieni klub z Puław na Vive Tauron Kielce.