Azoty górą w starciu rezerw

W meczu 7. kolejki rozgrywek II ligi grupy III A podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego pokonali na wyjeździe drugi zespół grającego w PGNiG Superlidze Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 39:28. Puławianie od początku zdominowali gospodarzy i szybko zbudowali sobie przewagę kilku trafień. Po kwadransie prowadzili 10:5, a na przerwę schodzili z dziewięciobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Zawodnicy z Lubelszczyzny powiększali różnicę bramkową, która w 49. minucie wyniosła nawet czternaście trafień (19:33). Ostatecznie goście wygrali jedenastoma bramkami, nie pozostawiając zawodnikom z Piotrkowa Trybunalskiego złudzeń, kto w tym meczu był lepszą drużyną. Prawdziwym koszmarem obrońców gospodarzy był tercet Kacper Smaga – Kamil Konieczny – Piotr Pezda. Pierwszy z nich zapisał na swoim koncie osiem trafień, a Pezda i Konieczny rzucili po siedem bramek. – To był zdecydowanie najłatwiejszy mecz w tej rundzie z przeciwnikiem wyraźnie słabszym. Prowadziliśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie, nieźle wyglądała gra bramkarzy, a skuteczne kontrataki uspokajały przebieg tej konfrontacji – powiedział po wygranej Zbigniew Markuszewski.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Azoty II Puławy 28:39 (8:17)

MKS: Grajewski, Dajczer – Kowalczyk 8, Wawrzynowski 8, Hejniak 3, Bąk 2, Pawłowski 2, Markowski 2, Pietrzyk 1, Michalski 1, Cieślik 1, Kamiński, Chojnacki, Bernat, Dryzek.

Azoty: Borucki, Janicki – Smaga 8, Konieczny 7, Pezda 7, Przychodzeń 4, Mchawrab 4, Kosiak 3, Adamczuk 3, Malinowski 2, Batyra 1, Baranowski.