Azoty II za cztery dni zaczynają sezon

Azoty II za cztery dni zaczynają sezon

Szczypiorniści Azotów II Puławy w niedzielę zainaugurują sezon II ligi piłki ręcznej. Oprócz gry w rozgrywkach drugoligowych – podopieczni Piotra Dropka powalczą o awans do Mistrzostw Polski Juniorów.

trong>

Na początku września, juniorzy starsi Azotów Puławy zainaugurowali przygotowania do sezonu 2015/2016. Siódemka Piotra Dropka w tym sezonie wystąpi w grupie IV II ligi piłkarzy ręcznych. Kilka tygodni temu trener wspominał o tym, że istotą założenia rezerw jest ich ogrywanie się na poziomie seniorskim. Warto dodać, że w rozgrywkach juniorów starszych zostanie rozegranych zaledwie dziesięć kolejek, blisko dwa razy mniej niż w II lidze… Puławscy młodzieżowcy będą grali na dwóch frontach – w lidze wojewódzkiej juniorów oraz na trzecim szczeblu w Polsce.

– Rzeczywiście, w juniorach mamy zaledwie pięć zespołów… Przed rokiem było ich cztery. To dziwna sytuacja, bo im chłopcy są starsi, tym grają coraz mniej spotkań. Między innymi właśnie dlatego zdecydowaliśmy się założyć drugoligowy zespół. W rozgrywkach juniorskich będziemy starali się awansować do Mistrzostw Polski – tłumaczy coach. Najgroźniejszym rywalem w walce o awans do MP będzie Padwa Zamość (przed rokiem siódmy zespół MP juniorów młodszych). Kilka miesięcy temu czwarte miejsce w MPJM zajęła z kolei Unia Lublin. Do ogólnopolskiego etapu awansują najprawdopodobniej dwie najlepsze drużyny.

W siódemce Piotra Dropka nie zabraknie zawodników, którzy „liznęli” już treningu pod okiem Ryszarda Skutnika. Mowa o 18-letnim skrzydłowym Jakubie Kosiaku czy o rok młodszym golkiperze – Emilu Wiejaku. Zapewne z biegiem czasu do rezerw „schodził” będzie Kamil Mielczarski. – Zawodnicy z Ekstraklasy będą grali z nami tylko pod warunkiem, że będą wracać po kontuzji – zastrzega były szkoleniowiec Piotrkowianina. W poprzednim sezonie w sparingu z AZS UMCS Lublin wraz z puławskimi juniorami wystąpił między innymi rekonwalescent Kosta Savić.

Nadwiślańska młodzież przed sezonem nie rozgrywała sparingów, zatem najbliższy mecz z Glorią Katowice (przed rokiem katowicka siódemka była przedostatnia w… III lidze, lecz awansowała do II, ponieważ nikt nie chciał w niej grać) będzie pierwszą od kilku miesięcy grą o stawkę. – Nie skupiamy się na rywalu, to II liga. Trenujemy, patrzymy przede wszystkim na siebie – mówi Dropek. 18-latkowie z Puław sezon zainaugurują w niedzielę o 14:00 w Katowicach.

0 0 vote
Article Rating