AZS AWF zbroi się przed grą w I lidze

Sześciu młodych, utalentowanych zawodników i jeden z bardzo bogatym CV – w taki sposób kadrę pod kątem występów w I lidze wzmocni AZS AWF Biała Podlaska. Z zespołu odejdzie zaledwie kilku graczy.

Największym wzmocnieniem beniaminka I ligi ma być Łukasz Kandora. Były obrotowy m.in. Górnika ZabrzeChrobrego GłogówAzotów Puławy czy… AZS AWF Biała Podlaska to jedno z głośniejszych nazwisk na zapleczu PGNiG Superligi. – Sprawy finansowe z Łukaszem są już dogadane. Kandora przebywa obecnie na urlopie, ale kontrakt wysłaliśmy mu mailem. Do dogadania pozostały szczegóły. Jesteśmy umówieni, że na początku lipca kołowy przyjedzie do Białej – informuje Mariusz Lichota, prezes pierwszoligowca.

Pozostali nowi zawodnicy otrzymali umowy dziś, zaś szczypiorniści, którzy dotychczas reprezentowali biało-zielone barwy – dostaną je w czwartek, zatem jeszcze w tym tygodniu kadra na kampanię 2016/2017 powinna być zamknięta. – Na razie sprawa gry Michała Kieruczenko u nas jest w zawieszeniu. Niedograna jest także umowa z Markiem Kubiszewskim. Na pewno nie będzie grał u nas Mateusz Antolak – dodaje nasz rozmówca.

W AZS AWF najnowszy „zaciąg” oparto w dużej mierze na nastolatkach i 20-latkach. Pierwszym nabytkiem, który był testowany nad Krzną jeszcze w zeszłym roku, jest kołowy Padwy Zamość – Karol Małecki, który przed sezonem 2015/2016 trenował z Azotami Puławy. Lewe skrzydło wzmocnią natomiast Michał Banaś (Vive Tauron II Kielce) i Hubert Skuciński (SMS Gdańsk, wychowanek Stali Mielec).

Dwa kolejne transfery to zawodnicy ekstraklasowego KPR-u LegionowoBartosz Ziółkowski oraz Michał Bekisz. Za kreowanie gry, obok Marcina Stefańca, ma odpowiadać Rafał Chełmiński Piotrkowianina Piotrków Trybunaski. Bekisz, Chełmiński oraz wspomniany Skuciński handballu uczyli się w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Jak się okazuje, ta siódemka to – być może – wcale nie koniec letniego okna transferowego dla działaczy z Białej. – Być może pojawi się jakaś niespodzianka. Mamy już upatrzonego konkretnego gracza i myślę, że to naprawdę duże nazwisko, jak na warunki zaplecza Ekstraklasy – zapowiada tajemniczo Lichota. Trenerem drużyny, która rozgrywki wznowi w połowie września, pozostanie Białorusin Dmitrij Tichon.