AZS UMCS przybliży się do piątej lokaty?

KS Uniwersytet Radom w najbliższą niedzielę będzie rywalem szczypiornistów AZS UMCS Lublin. Akademicy wciąż walczą o piątą lokatę na koniec sezonu drugiej ligi piłki ręcznej, a ewentualny triumf znacząco zbliży ich do tego celu.

KS Uniwersytet Radom to ekipa, która wciąż liczy się w walce o lokaty od piątej do dziewiątej w grupie trzeciej II ligi piłkarzy ręcznych. O sile tej ekipy stanowią Piotr Rojek Damian Cupryś, którzy rzucili aż 234 bramki na 556 zdobytych w osiemnastu spotkaniach przez cały zespół. W drużynie występuje także doświadczony Rafał Janasz, z przeszłością w Wiśle Wiśle-Azoty Puławy oraz 20-letni Marek Mierzwiak, na którego transfer niespełna rok temu liczył także Jakub Ignaszewski.

W pierwszej rundzie AZS UMCS Lublin w Radomiu przegrał bardzo wyraźnie. Tak naprawdę już po pierwszej połowie, przegranej przez lublinian 11:22 – mecz był już rozstrzygnięty. Ostatecznie w spotkaniu padł wynik 37:31 dla radomian. – Dziś jesteśmy już innym zespołem. Jednak spodziewam się ciężkiego starcia, które na pewno nie będzie piękne. Nie zabraknie walki – zapowiada Jakub Ignaszewski, trener siódemki z Koziego Grodu.

Lubelscy akademicy wciąż walczą o piątą lokatę na koniec sezonu. Najbliżsi przeciwnicy znajdują się w ligowym zestawieniu cztery miejsca niżej, a na swoim koncie mają szesnaście oczek, przy dwudziestu jeden podopiecznych Ignaszewskiego. – My spokojnie czekamy na mecz. Wygrana w niedzielę w praktyce zapewnia nam co najmniej szóstą lokatę na koniec, a znacząco zbliży do piątego. Wiem, że Uniwersytet miał dwa tygodnie przerwy, więc na pewno oglądali video z naszych meczów, ciekawe tylko, z których – mówi z uśmiechem trener lublinian.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to do końca sezonu będą pauzować Radosław Frycz Jarosław Baranowski, a pęknięty palec ma także Filip Schwandt. Prawdopodobnie także niedzielni goście nie będą występować w pełnym składzie. Uniwersytet bowiem z reguły gra w znacznie mocniejszym zestawieniu na własnym parkiecie. Jest to dodatkowy argument przemawiający za gospodarzami, który wydają się być faworytem tego starcia.

Początek spotkania pomiędzy AZS-em UMCS Lublin i KS Uniwersytetem Radom w niedzielę o godzinie 14.00 w hali Globus. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatne.

0 0 votes
Article Rating