Berej Boxing najlepszy w MOL w boksie amatorskim

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie amatorskim. Zawody trwały trzy dni i wyłoniły najlepszych zawodników w kategoriach: kadet, junior oraz senior wśród pań i mężczyzn. Poziom imprezy na pewno nie rozczarował licznie zgromadzonych kibiców w hali im. Arkadiusza Gołasia w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w boksie amatorskim można uznać za udane pod względem organizacyjnym. Trybuny podczas zawodów były praktycznie zapełnione, a żaden z obecnych kibiców nie powinien być rozczarowany poziomem walk. Liczba startujących zawodników była zbliżona do imprezy organizowanej w 2014 roku – Współorganizator zawodów – Sparta Kraśnik – spisał się na medal. Mistrzostwa były jak najbardziej udane pod względem organizacyjnym. Walki były na niezłym poziomie, a szczególnie pojedynki finałowe seniorów i juniorów mogły się podobać. Tylko w kilku kategoriach nie odbyła się rywalizacja ze względu na zbyt małą ilość zgłoszonych zawodników. Cieszyć może duża liczba zgromadzonych kibiców podczas zawodów – podsumowuje Mateusz Gątnicki, sekretarz Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Niemałym zaskoczeniem była porażka w finale seniorów do 69 kg Karola Pawliny z Bartoszem Gałą reprezentującym Gwarek Łęczna (1:2) – Karol był faworytem w tej walce i jego porażka to na pewno jest niespodzianka. W większości kategorii wygrywali mistrzowie z poprzednich lat. Ciekawy na pewno był pojedynek w kategorii 81 kg pomiędzy Adamem Pietrasem (Paco Lublin) i Rafałem Rzeźnikiem (Berej Boxing Lublin). Walka była bardzo wyrównana i wynik mógłby równie dobrze być wskazany w drugą stronę – dodaje Mateusz Gątnicki.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2015 w boksie został Daniel Cieślik ze Sparty Kraśnik. Podopieczny trenera Kamil Szczęśniaka w finale kategorii junior do 75 kg pokonał Wiktora Szadkowskiego z Klubu Sportowego Paco.

Klasyfikację drużynową Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 2015 w boksie wygrał Berej Boxing Lublin. Podopieczni trenerów Jerzego Zycha i Pawła Berejowskiego aż dziewięć razy stawali na najwyższym stopniu podium. Podobnie jak przed rokiem drugim miejscem musieli się zadowolić reprezentanci Klubu Sportowego Paco z pięcioma złotymi medalami i dziesięcioma srebrnymi. Trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej zajęło MKS II LO Chełm.

Zobacz też wszystkie wyniki walk finałowych – tutaj.