Były selekcjoner reprezentacji Polski trenerem Górnika Łęczna?

Były selekcjoner reprezentacji Polski trenerem Górnika Łęczna?

Po siedemnastu kolejkach na boiskach Lotto Ekstraklasy piłkarze Górnika Łęczna zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W miniony czwartek z posadą szkoleniowca zielono-czarnych pożegnał się Andrzej Rybarski. Zdaniem “Przeglądu Sportowego” młodego trenera zastąpić może… Franciszek Smuda!

Franciszek Smuda może wrócić na trenerską ławkę. Z byłym selekcjonerem reprezentacji skontaktowali się działacze Górnika Łęczna, ostatniego zespołu tabeli. Górnicy chcą ratować ligę, więc szukają następcy Andrzeja Rybarskiego, który pracował w Łęcznej od maja 2016 i został zwolniony. Trzy wygrane, pięć remisów dziewięć porażek to bilans najsłabszego zespołu ligi. Do końca roku drużynę poprowadzi Marcin Broniszewski, który od 1 stycznia będzie asystentem „Franza”. Podpisu na kontrakcie ze Smudą nie ma i przez jakiś czas… nie będzie. „Franz” przebywa na wczasach w Meksyku. Wróci za dziesięć dni – czytamy w “Przeglądzie Sportowym”.

– Chcę pracować i pracę znajdę. Wiem, że byli zainteresowani, lecz obawiali się – zupełnie niepotrzebnie – wielkich zarobków, których niby oczekuję. Spokojnie, chodzę po ziemi – mówi były selekcjoner reprezentacji Polski.

Jeżeli Artur Kapelko dojdzie do porozumienia z Franciszkiem Smudą, w trzech ostatnich meczach 2016 roku zielono-czarnych poprowadzi Marcin Broniszewski. “Franz” przejmie drużynę dopiero w styczniu.