Ciężarowcy z Łukowa przygotowują się do drugiej części sezonu

Ciężarowcy z Łukowa przygotowują się do drugiej części sezonu

Sztangiści Orląt Łuków są na etapie budowania formy na drugą część sezonu. Elementami przygotowawczymi są obozy sportowe.

Wakacje w pełni, ale zawodnicy łukowskich Orląt mają sporo pracy. Marcin Izdebski i Bartosz Boncik (na zdjęciu) trenują na obozie reprezentacji Polski w Giżycku, gdzie przygotowują się do startu we wrześniowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Nowym Tomyślu. Ten pierwszy wystartuje w zmaganiach siedemnastolatków, w kategorii 94 kg. Drugi weźmie udział w rywalizacji piętnastolatków, w kategorii 69 kg. Jarosław Daniluk, po udanym występie na mistrzostwach Polski, skupia swoją uwagę na Mistrzostwach Europy Juniorów, które w grudniu odbędą się w Eilat w Izraelu.

Zapowiada się dla nas bardzo ciekawy okres, który będzie obfitował w mnóstwo startów moich podopiecznych. Od zawsze powtarzam zawodnikom, że aby coś osiągnąć, trzeba ciężko i sumiennie trenować, a to na pewno zaprocentuje. I tak się właśnie dzieje. W tym roku możemy mieć aż trzech reprezentantów Polski, a Marcin Izdebski ma duże szanse, by wywalczyć medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów. Po nich zaś wyjazd do dalekiej Malezji na Mistrzostwa Świata. Zanim tak się stanie, czeka nas “niezły maraton”, gdyż zaczynając od 27 sierpnia, co dwa tygodnie mamy mecze w Ekstraklasie. Następnie czekają nas Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców – zapowiada trener Robert Dołęga.