Cisy Nałęczów przypieczętowały wicemistrzostwo

Podopieczni Przemysława Chrościckiego drugie miejsce w rozgrywkach III ligi lubelskiej zapewnili sobie już tydzień wcześniej, dlatego sobotni mecz z KPS-em Krasnystaw nie miał dla nich większego znaczenia. Mimo to siatkarze Cisów potrafili się zmobilizować i pokonać niżej notowanego rywala 3:0.

POMECZOWE KOMENTARZE

Przemysław Chrościcki (trener Cisów Nałęczów): Zgodnie z planem odnieśliśmy zwycięstwo. Wygraliśmy ostatni mecz, który dla obu zespołów nie miał już większego znaczenia. Zaczęliśmy od rezultatu 1:6 w pierwszym secie i musieliśmy podgonić wynik. Od stanu 12:12 kontrolowaliśmy już przebieg spotkania. Jesteśmy oczywiście zadowoleni z tego, że udało się wygrać i przygotowujemy się teraz do barażu półfinałowego o II ligę.

Marek Piwko (kierownik KPS Krasnystaw): Na zakończenie sezonu przegraliśmy 0:3. Przebieg setów był podobny. Na początku każdej partii graliśmy dobrze, mieliśmy nawet lekką przewagę. Potem sytuacja się odwracała i rywale ostatecznie wygrywali. Jak zwykle mieliśmy problemy z przyjęciem. Zwycięstwo Cisów bez niespodzianki.

NASTĘPNA KOLEJKA

Cisy Nałęczów zakończyły sezon na drugim miejscu i wystąpią w półfinałowym turnieju barażowym o awans do II ligi. KPS Krasnystaw sklasyfikowany został na ostatniej lokacie.

LKS Cisy Nałęczów – KPS Krasnystaw 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Cisy: Bartłomiej Słonka, Piotr Krysiak, Maciej Malczyński, Leszek Cholewa, Michał Gałkowski, Łukasz Kozioł, Konrad Buszko (libero), Arkadiusz Orlik

KPS: Grzegorz Bargiel, Marek Bargiel, Jan Kazimierczak, Robert Krukowski, Karol Dudkiewicz, Przemysław Skrajnowski, Skarbimir Węcławik.