Cisy zainaugurują w środę

Cisy zainaugurują w środę

Nie w weekend, a w środę (8 października) rozegrany zostanie mecz grupy B siatkarskiej III ligi lubelskiej, pomiędzy Cisami Nałęczów, a CFKiS Bełżyce. – Taką prośbę wystosowali do nas goście, a my na nią przystaliśmy – powiedział nam trener nałęczowian, Jarosław Maciążek. Faworytem spotkania wydają się gospodarze, jednak latem w ich szeregach doszło do wielu zmian.

Przygotowania do sezonu 2014/2015 w Nałęczowie rozpoczęły się 15 sierpnia. Zespół opuścili kluczowi zawodnicy, jak choćby – Paweł Kisiel, Andrzej Bieńko, czy Wojciech Mospinek. – Większości zawodników podstawowego składu z poprzednich rozgrywek nie ma już z nami. Gra w Cisach kolidowała im m.in. ze studiami – skomentował sytuację kadrową Maciążek. Do drużyny dołączeni zostali najzdolniejsi juniorzy i kadeci. – Trenowaliśmy wspólnie. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu i jestem zadowolony z przebiegu przygotowań – dodał opiekun III-ligowca.A

Przed rozpoczęciem rozgrywek nałęczowianie rozegrali jeden sparing. Zwycięstwo 3:1 z Tempem Chełm należy uznać za dobry prognostyk. – Nie mamy wyznaczonego konkretnego celu na ten sezon. Jak co roku chcemy ogrywać zdolną młodzież, potencjału nam nie brakuje – podsumował Maciążek.

Ciężar zdobywania punktów dla Cisów Nałęczów spoczywać będzie na barkach Arkadiusza Orlika, którego znakiem firmowym jest umiejętność obijania rąk blokujących. Gra środkiem i lewą stroną to domena tego zespołu.

Mecz Cisy Nałęczów – CFKiS Bełżyce zostanie rozegrany w środę (8 października) o godzinie 19:30.