Co się odwlecze to nie uciecze

Koszykarze drugoligowej Stalmy AZS UMCS Lublin w trzeciej kolejce pokonali KS Piaseczno 77:59. To pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego.

Lubelscy koszykarze pierwsze spotkanie przed własną publicznością rozegrali dwa tygodnie temu z AZS AGH Alstom Kraków i przegrali wówczas 61:69. Ale jeśli znani z pracowitości zawodnicy Stalmy AZS UMCS Lublin przegrają mecz, można prawie na pewno przypuszczać, że podczas tygodnia będą trenować jeszcze ciężej i kolejne już wygrają. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego potwierdzili to już tydzień temu oraz w pierwszych minutach dzisiejszego meczu. Na półmetku pierwszej kwarty bowiem po “trójce” Dawida Myśliwca prowadzili już 15:3. Kilka chwil później piłkę do kosza wsadził Adam Myśliwiec, który był jeszcze faulowany. Koszykarz trafił także rzut osobisty i jego zespół prowadził już 22 do 6. Końcówka była bardziej wyrównana i ostatecznie pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 28:13 dla gospodarzy.

Na początku drugiej kwarty drugoligowi koszykarze mieli więcej kłopotów ze skutecznym wyprowadzeniem akcji i pierwsze punkty zdobył dopiero po niecałych 5 minutach Dawid Myśliwiec. Zespół mógł liczyć na jego celne rzuty nie tylko w tamtym momencie, ale także przez całe spotkanie. Częściej zaczął trafiać także Bartłomiej Karolak i pomimo lepszej gry przyjezdnych, lublinianie utrzymali do przerwy w miarę bezpieczną 11-punktową przewagę.

Na zawodników z Koziego Grodu motywująco działają nie tylko przegrane spotkania, ale także kwarty. Po powrocie na parkiet, kibice zgromadzeni w hali MOSiR znowu oglądali dobrze broniący, ale także przyzwoicie atakujący team. Dosyć napisać, że przyjezdni w ciągu 10 minut rzucili tylko 4 punkty. Z kolei po stronie akademików wciąż trafiali Karolak, Dawid i Adam Myśliwiec, czy Mateusz Wiśniewski i po trzeciej kwarcie Stalma AZS UMCS Lublin prowadziła już 63 do 37.

Gospodarze, mając przewagę 26 “oczek”, w ostatniej kwarcie pozwolili sobie na trochę więcej luzu, za to goście walczyli o honor i ostatecznie zmniejszyli trochę rozmiary porażki. Ostatecznie zawodnicy prowadzeni przez Przemysława Łuszczewskiego wygrali 77:59 i odnotowali pierwszy sukces na własnym parkiecie w drugiej lidze.

Stalma AZS UMCS Lublin – KS Piaseczno 77:59 (28:13, 16:20, 19:4, 14:22)
Punkty: Bartłomiej Karolak – 19, Dawid Myśliwiec – 17, Adam Myśliwiec – 13, Jakub Stefaniuk – 10, Mateusz Wiśniewski – 8, Kamil Krzeszowski – 6, Jakub Adameczek – 2, Marcin Kowalczuk – 2, Łukasz Beczek, Przemysław Chabros.