Czesław Michniewicz w kropce przed MŚ 2022. Kłopoty jednego z reprezentantów Polski

Szymon Żurkowski, na którego Czesław Michniewicz liczył na MŚ 2022 ma spore kłopoty. To niewątpliwie może powodować ból głowy u selekcjonera reprezentacji Polski. Żurkowskiemu brakuje i minut i formy, a wszystko przez ostatnie problemy zdrowotne.

Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz skreśli Szymona Żurkowskiego?

Do tej pory wydawało się, że Szymon Żurkowski jest pewniakiem, jeśli chodzi o wyjazd na MŚ 2022 do Kataru. Teraz jednak wcale nie jest to takie oczywiste. Owszem, Żurkowski rozegrał w kadrze sześć spotkań, ale to pod wodzą Czesława Michniewicza rozwinął skrzydła. Selekcjoner mówił otwarcie o tym, że liczy na Żurkowskiego na MŚ 2022. Jednak ten ma coraz większe kłopoty w Serie A.

Środkowy pomocnik nie notuje regularnych występów w Fiorentinie. Przegrywa walkę nie tylko o wyjściowy skład, ale też o wejście z ławki rezerwowych. W tym sezonie, Szymon Żurkowski zanotował łącznie trzy epizody, podczas których spędził na boisku zaledwie 33 minuty. W takiej formie i z brakiem regularności w grze, Żurkowski na pewno nie będzie mocną kartą w talii Michniewicza, na co z pewnością liczył selekcjoner reprezentacji Polski na MŚ 2022.

Zresztą sam trener Fiorentiny przyznał, że Żurkowski odbył zaledwie 10-12 treningów z drużyną i żadnego z nich nie przepracował na sto procent. Vincenzo Italiano nie pozostawia więc złudzeń polskim kibicom, że Żurkowski będzie gotowy na sto procent na MŚ 2022. Stąd też ruszyła lawina spekulacji, że Czesław Michniewicz może skreślić ze swojej listy pomocnika Fiorentiny.