Dagmara Nocuń zmienia klub

Dagmara Nocuń nie zagra w MKS-ie Selgros Lublin w przyszłym sezonie. Młodziutka skrzydłowa jednak nie odchodzi z drużyny definitywnie, a jedynie zostaje wypożyczona do Olimpii Beskid Nowy Sącz. Lubelski klub wciąż bardzo wierzy w swoją młodziutką skrzydłową.

W swoim pierwszym sezonie w MKS-ie Selgros Lublin, Dagmara Nocuń zdobyła 26 bramek – 12 w Pucharze Polski w jednym meczu przeciwko Sparcie Oborniki, 10 w sezonie zasadniczym i 4 w play-offach. Reprezentantka młodzieżowej kadry Polski grała jednak mało i w przyszłym sezonie niewiele miało się zmienić. – Do naszego składu po kontuzji wróciła Agnieszka Kocela, na tej pozycji gra jeszcze Gosia Rola, tak więc Dagmara byłaby dopiero trzecią lewoskrzydłowa. Uznaliśmy więc, że z większą korzyścią dla Dagmary będzie jeśli wypożyczymy ją do klubu, gdzie będzie mogła grać w dużym wymiarze czasowym. Ona zresztą też wyrażała taką chęć – wyjaśnia Monika Marzec, druga trenerka w lubelskim zespole.

Dlaczego akurat do Olimpii Beskid Nowy Sącz? – Było kilka możliwości, ale ja uważam, że dla Dagmary gra w każdym ekstraklasowym klubie, w którym będzie otrzymywała większy wymiar czasowy niż u nas w Lublinie, jest dobrym wyborem – mówi asystentka Sabiny Włodek. Nowy zespół Dagmary Nocuń sezon zasadniczy zakończył na 11., przedostatnim miejscu i utrzymanie wywalczył sobie dopiero w play-outach. – Oczywiście Dagmara wciąż jest naszą zawodniczką i wierzymy w nią – mówi na koniec Monika Marzec.


 

Przyszły: Iwona Niedźwiedź (koniec kontraktu w Vistalu Gdynia)

Odeszły: Aleksandra Baranowska (koniec kontraktu – BSV Zwickau), Valentina Nestsiaruk (koniec kontraktu – AZS Koszalin), Dagmara Nocuń (wypożyczenie – Olimpia Beskid Nowy Sącz).