Dietetyka sportowa

Na dobrą sprawę, każdy człowiek powinien przestrzegać optymalnie ułożonej, zdrowej diety, polegającej na jedzeniu zbilansowanych posiłków oraz unikaniu niezdrowej żywności. Tym bardziej dotyczy to sportowców, niezależnie od dyscypliny i bycia zawodowcem lub amatorem. Przedstawiamy kurs dla osób, które chciałyby zgłębić wiedzę na temat dietetyki sportowej.*

Dietetyka w sporcie

Fanów poszczególnych dyscyplin nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę w rozwoju najwybitniejszych zawodników odgrywa nie tylko sam trening, ale również stosunek do diety. W świecie piłki nożnej wręcz podręcznikowym przykładem może być Robert Lewandowski, o którego żywienie dba znana dietetyczna sportowa i trenera, a prywatnie żona – Anna Lewandowska. Skuteczność jej przepisów jest na tyle duża, że korzystają z nich inni, znani sportowcy, w tym piłkarze reprezentacji. Analogicznie w innych dyscyplinach – wybitni skoczkowie narciarscy muszą trzymać się restrykcyjnych zasad dotyczących wagi, a na przykład lekkoatleci, którym potrzebna jest siła, również powinni wiedzieć, co kłaść na talerzu, a nie pochłaniać dowolne, choćby i najbardziej „śmieciowe” jedzenie, argumentując, że „to na masę”. Dawno minęły czasy, w których sam talent i odrobina umiejętności wystarczą do bicia rekordów. Sportowcy na najwyższym poziomie muszą być fit. A co za tym idzie – rozumieć dietetykę lub zdać się na pomoc specjalistów.

Szansa na ciekawą karierę

Aktywność fizyczna oraz dieta są przez wiele osób traktowane jako dwa niezbędne kroki ku zmianie niezdrowych nawyków, schudnięciu czy odbudowaniu formy. Dlatego z pomocy dietetyków o specjalizacji sportowej korzystają nie tylko zawodowi sportowcy, ale również amatorzy.

Taka sytuacja stwarza wiele interesujących możliwości. Dietetyk może poszukać zatrudnienia w jednej z branżowych firm, ale dążyć też do zatrudnienia w klubie, akademii czy federacji. Dietetycy otwierają swoje prywatne gabinety, układają indywidualne plany, dostarczają na rynek usługi związane z dietą pudełkową czy robią też karierę przez Internet, prowadząc blogi, konta w mediach społecznościowych i kanały na YouTube. Która ścieżka najbardziej odpowiada Twojej sytuacji zawodowej, ambicjom i marzeniom? Kończąc oferowany przez nas kurs, stajesz przed szansą zdobycia nowych umiejętności oraz zbudowaniu jeszcze atrakcyjniejszego CV.

Wiedza niezbędna sportowemu dietetykowi

Dzięki udziałowi w naszym kursie dowiesz się więcej na temat:

 • zasad odżywiania dzieci, młodzieży oraz osób starszych,
 • roli białka, lipidów, cholesterolu, węglowodanów i błonnika pokarmowego,
 • witamin i składników mineralnych,
 • wody i elektrolitów,
 • układania jadłospisów.

11 tematów składających się na obowiązkowy materiał dydaktyczny ułatwia nabycie kompetencji związanych z dietetyką dla sportowców. Uprawianie poszczególnych dyscyplin wymaga bardzo świadomego żywienia. Wystarczy wsłuchać się w opinie najlepszych zawodników, którzy wskazują, że dzięki odpowiednio wdrożonej i dopasowanej do ich potrzeb diecie:

 • kontrolują wagę,
 • mają siłę,
 • lepiej się regenerują,
 • unikają kontuzji,
 • odczuwają poprawę samopoczucia.

Dieta nie musi być wyrzeczeniem, jest po prostu wprowadzeniem kilku zasad oraz wykreśleniem z jadłospisu tego, co niezdrowe. Sportowcom nastawionym na sukces, powinno więc zależeć na trzymaniu się zasad wyznaczonych przez dietetyków. A specjaliści? Cóż, nie mogą narzekać na brak zajęć, bo im bardziej komercjalizuje i upowszechnia się sport, tym więcej osób jest zainteresowanych profesjonalnym wsparciem.

Pamiętaj, że w ramach dostępu do naszej platformy szkoleniowej, otrzymujesz ponad 150 minut dodatkowych materiałów wideo. Wiedza, którą możesz dzięki nim zdobyć, nie jest obowiązkowa na egzaminie, ale inspiruje i przydaje się w trakcie rozwijania kariery zawodowej.

Ofertę kierujemy przede wszystkim do:

 • dietetyków,
 • trenerów personalnych,
 • byłych i aktywnych sportowców,
 • pasjonatów sportu,
 • kucharzy.

Korzystna cena, lepsze CV

Aby udoskonalać naszą ofertę szkoleniową, współpracujemy z szeregiem specjalistów. Kursy, które możesz w dowolnym momencie wykupić, prowadzą do otrzymania certyfikatu, który można wpisać w CV, stwarzając sobie nowe perspektywy zawodowe. To bardzo istotne, szczególnie w czasach, gdy tak wiele zależy od rozwoju osobistego, a także ambitnego podejścia do nabywania kolejnych kompetencji.

Cena szkolenia jest atrakcyjna, a jego niewątpliwym atutem – możliwość uczestnictwa online. Po wykupieniu dostępu, zapoznajesz się z materiałami dydaktycznymi na platformie e-learningowej. Uczysz się wtedy, gdy chcesz i możesz, nic nie jest w tym zakresie narzucone.

Zdanie egzaminu nie nastręcza wielu problemów tym uczestnikom, którzy dokładnie zapoznali się z materiałami. Pytania zamknięte w kursie nigdy nie wykraczają poza udostępnione lekcje. Nie stanowią zaskoczenia, a do zaliczenia wystarczy 70% poprawnych odpowiedzi. W przypadku niepowodzenia, poprawka jest bezpłatna.

Za ukończenie kursu otrzymuje się certyfikat i wybrane, inne formy dokumentacji oraz pamiątek (również w językach obcych). Dyplom jest honorowany między innymi w urzędach pracy oraz przy okazji wnioskowania o różnego rodzaju dotacje. Nasza firma znajduje się w Krajowym Rejestrze Instytucji Szkoleniowych.

Skorzystaj z kursów trenerskich i instruktorskich

*Materiał przygotowany przez partnera

0 0 votes
Article Rating