Dobry występ Ułanów Lublin – za tydzień zagrają u siebie

Ułani Lublin rozegrali VIII turniej o mistrzostwo Polskiej Ligi Lacrosse 2. Przedostatnie zawody w tym sezonie odbyły się w Łodzi, a rywalami lublinian były drużyny Ravens Łódź i Korsarze Trójmiasto. Ostatni turniej Ułani rozegrają u siebie 18 kwietnia.

Ułani Lublin do Łodzi nie mogli pojechać w najsilniejszym składzie. Mimo to udało im się wygrać jeden z dwóch meczów, po bardzo emocjonującej walce. O zwycięstwie lublinian zadecydowała dopiero bramka w trzeciej dogrywce. – Z racji rozgrywania drugiego meczu z rzędu w pierwszej kwarcie to zawodnicy Korsarzy uzyskali dość znaczną przewagę. Jednak na szczęście żadnej z wielu sytuacji nie potrafili zamienić na bramki. W drugiej odsłonie poczynaliśmy sobie coraz śmielej i po kilku ładnych składnych akcjach udało się uzyskać dwubramkową przewagę do przerwy. W trzeciej po zdobyciu trzeciego gola chyba poczuliśmy się zbyt pewnie, bo pod koniec kwarty zawodnicy z Trójmiasta złapali wiatr w żagle i w ciągu kilku minut odrobili całą stratę do nas. Na szczęście udało nam się wygrać w trzeciej dogrywce. – ocenia spotkanie Tomasz Urbanowicz, prezes i zawodnik Ułanów. Gola na wagę zwycięstwa zdobył grający trener lubelskiego teamu Dariusz Cieniuch.

Początek zawodów nie był tak udany dla lublinian, ale Ułani przegrali 4:7 z gospodarzami i późniejszym triumfatorem VIII turnieju. – Możemy być zadowoleni z uzyskanych wyników w Łodzi możemy. Jeśli chodzi o spotkanie z Ravens, to od początku układało się po ich myśli. Ewidentnie daliśmy się zepchnąć zbyt blisko naszej bramki, przez co przeciwnicy dochodzi łatwo do klarownych sytuacji po których traciliśmy bramki. Całkowicie zawaliliśmy trzecią kwartę w której straciliśmy cztery bramki. Wynik nie prezentuje się najgorzej, ponieważ w czwartej zdobyliśmy dwa gole – kończy Tomasz Urbanowicz.

Ułani Lublin w tym sezonie na murawę wybiegną jeszcze tylko dwa razy. Będzie to podczas ostatniego dla nich turnieju w Lublinie, który odbędzie się 18 kwietnia na boisku przy Rondzie Berbeckiego. Tego dnia do Koziego Grodu przyjadą zespoły Ravens Łódź i Kosynierzy B Wrocław.

Wyniki Turnieju:

Ravens Łódź – Ułani Lublin  7:4
bramki dla Ułanów: Dariusz Cieniuch 2, Michał Dziachan 1, Vovo Demedyuk 1

Ułani Lublin – Korsarze Trójmiasto 4:3 po 3 dogrywkach (nagła śmierć)
bramki dla Ułanów: Dariusz Cieniuch 2, Michał Kwiatkowski 2.

Ravens Łódź – Korsarze Trójmiasto 8:2