Drugi zespół czerwono-czarnych mocniejszy od drugiej Legii

Drugi mecz w sezonie 2017/2018 i drugi w stolicy rozegrali koszykarze rezerw Startu Lublin. Po środowej porażce z Dzikami Warszawa, w sobotę druga drużyna czerwono-czarnych wygrała z Legią II.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w pierwszych minutach wypracowali sobie niewielką przewagę, którą skutecznie bronili przez całą I połowę. Jednym z bohaterów po stronie stołecznej ekipy był Patryk Kędel. Po stronie rezerw Startu Lublin jak zwykle brylował Bartłomiej Pelczar.

Po przerwie przez kilka minut utrzymywała się sytuacja z I połowy, tj. spokojna gra z obu stron i trzymanie przewagi przez Legię. Czerwono-czarni przebudzili się w odpowiednim momencie. Celna trójka Karola Kazmirowskiego i dwie udane akcje Pelczara zniwelowały niemal wszystkie straty. Pozostała część III kwarty to już gra punkt za punkt, z niewielkim wskazaniem na gospodarzy.

Ostatnia ćwiartka rozpoczęła się od udanej i dużo lepszej gry Startu. 9:2 w pierwszych czterech minutach, pozwoliło wyjść na sześciopunktowe prowadzenie. Legia opanowała jednak swoją grę, a końcówka była już niezwykle wyrównana. Na minutę przed końcem to Start wygrywał 73:71. Pelczar junior celnym rzutem za dwa punkty na 48 sekund przed ostatnią syreną powiększył przewagę czerwono-czarnych. “Wojskowi” nie byli w stanie odpowiedzieć. Ostatnie 10 sekund to już faule stołecznych. Skutecznie na linii rzutów osobistych rzucał Pelczar i pierwsza wygrana lublinian w sezonie 2017/2018 stała się faktem.

Jak łatwo zauważyć ogromny wpływ na grę rezerw Startu ma Bartłomiej Pelczar. Po 35 punktach z Dzikami Warszawa, tym razem zdobył 30 oczek. Był to jednak występ dużo bardziej kompletny niż ten pierwszy. Fakt, na inaugurację 17-latek miał sporo zbiórek. Tym razem równie dobrze odnajdował się pod tablicami i zebrał siedem piłek. Rozdał pięć asyst i cztery razy przechwycił piłkę. Dużym wsparciem dla Pelczara byli Jan Piliszczuk i Wojciech Matysek. Pierwszy rzucił 11 punktów i miał osiem zbiórek. Matysek z kolei był drugim strzelcem z 16 punktami. On również dobrze prezentował się na deskach. W całym meczu zebrał sześć piłek.

W ramach trzeciej kolejki rozgrywek grupy B II ligi rezerwy Startu podejmą ZKS Stal Stalowa Wola (8 października, 16:00).

Legia II Warszawa – Start II Lublin 71:78 (27:19, 18:18, 15:20, 11:21)

Legia II: Kędel 23, Wysocki 12, Aderek 10, Skowroński 10, Kucharski 9, Bogusławski 7, Niemyjski, Łukasik, Matusiak, Piechowicz, Skowroński, Sadowski.

Start II: Pelczar 30, Matysek 16, Piliszczuk 11, Łoś 8, Kazmirowski 8, Samborski 3, Breś 2, Gałka, Mitrut, Szyszkowski, Targosz.