Drugie z rzędu zwycięstwo szczypiornistów AZS-u UMCS Lublin

Po wyjazdowej wygranej nad UKS Olimpia Biała Podlaska piłkarze ręczni AZS-u UMCS Lublin odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo. Podopieczni Patryka Maliszewskiego okazali się lepsi od KKS-u Włókniarz Konstantynów Łódzki, wygrywając we własnej hali 30:25. W pierwszym kwadransie spotkania lublinianie wychodzili na minimalne prowadzenie. Dopiero pod koniec pierwszej części meczu zawodnicy AZS-u wykreowali sobie znaczną przewagę i na przerwę schodzili z wynikiem 13:9. Po niej szczypiorniści z Koziego Grodu kontynuowali dobrą grę, co pozwoliło im na powiększenie różnicy bramkowej, która w pewnych momentach wynosiła nawet osiem trafień. W ostatnich minutach gospodarze spuścili nieco z tonu, ponieważ rywale zaliczyły trzy trafienia z rzędu, ale mimo tego mogli świętować trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi grupy III A w sezonie 2018/2019. – W naszej grze i zaangażowaniu widoczny jest postęp. Każde zwycięstwo cieszy, szczególnie że nadal gramy w okrojonym składzie. Nareszcie wytrzymujemy kondycyjnie przez sześćdziesiąt minut, bo w poprzednich meczach były z tym problemy. Myślę, że gdy wrócą do nas zawodnicy aktualnie kontuzjowani, to ta gra będzie wyglądała jeszcze lepiej i spróbujemy postawić się zespołom z górnej części tabeli – wyjaśnia opiekun lubelskiego zespołu.

AZS UMCS Lublin – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 30:25 (13:9)

AZS UMCS: Kołodziejczyk – Dmytruk 9, Świąder 6, Drozd 5, Pawelczuk 4, Burek 3, Jedut 2, Karpiński 1, Zienkiewicz, Wisznicki.

KKS: Walczak, Hynasiński – Stępień 10, Kubiak 6, Jencz 4, M. Borsiak 2, B. Borsiak 2, Tyfa 1, Zajączkowski, Mroczek, Lux, Świątek.