„Dzieje Akademickiego Związku Sportowego” – zapraszamy na spotkanie z autorami książki!

Jesteś zainteresowany historią Akademickiego Związku Sportowego? Chcesz dowiedzieć się jak zmieniała się działalność akademickich sekcji sportowych na przestrzeni lat? Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Dzieje Akdemickiego Związku Sportowego”, które odbędzie się na Wydziale Humanistycznym UMCS już 11 maja! LUBSPORT.PL jest patronem medialnym tego wydarzenia.


Na terenie Lublina od dłuższego czasu prężnie działają wszelkie akademickie sekcje sportowe. Koszykarskie: Pszczółka AZS UMCS Lublin, Stalma AZS UMCS Lublin, piłki ręcznej: MKS AZS UMCS Lublin, AZS UMCS Lublin, tenisa stołowego: AZS UMCS Optima Lublin, czy futsalowa ekipa AZS UMCS Lublin to tylko jedne z wielu zespołów, które reprezentują Kozi Gród w rozgrywkach ogólnopolskich. Aby bliżej poznać historię akademickich związków zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Dzieje Akademickiego Związku Sportowego”.

Dzieło historyków kierowanych przez Profesora Ryszarda Wryka we współpracy z Haliną Hanusz oraz Bartłomiejem Korpakiem ukazuje ponad stuletnią historię Akademickiego Związku Sportowego. Trzytomowe dzieło przedstawia dzieje AZS-u od 1909 roku aż po czasy współczesne.

Jako patroni medialni tego wydarzenia mamy zaszczyt zaprosić państwa na specjalne spotkanie z autorami książki „Dzieje Akademickiego Związku Sportowego”, które odbędzie się już 11 maja w poniedziałek o godzinie 16:00 w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS (plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a). Warto zaznaczyć, że jest to jedno z pierwszych spotkań poświęconych promocji tej publikacji.

Profesor Ryszard Wryk – autor I tomu – jest największym autorytetem naukowym tego fragmentu historii, więc obecni na tym spotkaniu będą mieli niebywałą okazję porozmawiać o przeszłości Akademickich Związków Sportowych. Z tego powodu nasze zaproszenie kierujemy także do osób starszych, zaangażowanych niegdyś w działalność związków oraz członków istniejącego dawniej Koła Seniorów AZS. Jeśli twoi rodzice bądź dziadkowie należą do takich osób koniecznie poinformuj ich o spotkaniu!

Autor II tomu – Bartłomiej Korpak jest natomiast Sekretarzem Generalnym Zarządu Głównego AZS, dlatego też podczas wizyty goście będą mogli usłyszeć nie tylko o historii AZS-u, ale także o perspektywach i planach na najbliższe lata.

W trakcie spotkania bowiem będzie możliwość nabycia książki w cenie 50 zł za komplet. Autorzy „Dziejów Akademickiego Związku Sportowego” chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania oraz podzielą się własnymi refleksjami i spostrzeżeniami na tematy poruszone w publikacji.

Organizatorami spotkania jest Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu, KU AZS UMCS Lublin, AZS Akademicki Związek Sportowy oraz Instytut Historii UMCS.

Co?: Spotkanie z autorami książki „Dzieje Akademickiego Związku Sportowego”

Gdzie?: Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS (plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a)

Kiedy?: 11 maja o godzinie 16:00