Ekipa Piotra Maja uwielbia pięciosetówki

Z pięciu spotkań sezonu 2016/2017, w których brali udział siatkarze Avii Świdnik, aż cztery zakończyły się tie-breakiem. W sobotę podopieczni Piotra Maja ograli 3:2 KKS Kozienice.

POMECZOWY KOMENTARZ

Jakub Rodaczek (wiceprezes Avii Świdnik): Po dwóch pierwszych setach myśleliśmy, że wygramy wreszcie za trzy punkty. W trzeciej odsłonie przy stanie 21:21 było to jak najbardziej możliwe. Niestety, po raz kolejny dały o sobie znać błędy własne i rywal odskoczył nam na dwa punkty. W czwartej partii goście dobrze zagrali blokiem, przez co wygrali do 19 i doprowadzili do kolejnego tie-breaka. W nim dał o sobie znać Łukasz Zugaj, który zdobył aż siedem punktów i dostał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Przed sezonem naszym celem była poprawa lokaty z poprzedniej kampanii. Konsekwentnie staramy się to realizować.

NASTĘPNA KOLEJKA

W 6. kolejce siatkarze Avii Świdnik będą pauzować. Żółto-niebiescy swój kolejny mecz ligowy rozegrają 12 listopada. W Nowym Sączu zmierzą się z tamtejszym Dunajcem.

ASPS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:2 (25:21, 25:18, 23:25, 19:25, 15:12)

Avia: Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Łukasz Zugaj, Michał Jaskulski, Wojciech Gajosz, Maciej Sajdak, Jakub Sadowski (libero) oraz Cezary Kostaniak, Szymon Mańkowski, Damian Płaskociński.

0 0 vote
Article Rating