Ekstraklasa: typy, kursy i zakłady bukmacherskie 2022/2023

Co przyniesie Ekstraklasa 2022/23? W stawce jest kilku faworytów oraz drużyn, które skazywane są na przysłowiowe pożarcie. W naszym tekście sprawdzamy na rozgrywki Ekstraklasa kursy, typy i dostępne opcje na Ekstraklasa zakłady bukmacherskie.

Ekstraklasa typy – najlepsi bukmacherzy na polską ligę

Naszym zdaniem zakłady bukmacherskie Ekstraklasa warto stawiać u poniższych bukmacherów. Posiadają oni bardzo korzystną ofertę zdarzeń, ale też kursy. Warto jednak na bieżąco porównywać ich, żeby selekcjonować jak najlepsze oferty.

Bukmacherzy
Bonusy
Kod Promocyjny

1.STS

Najlepsi bukmacherzy - sts

✅ Bonus - do 1640 złotych

✅ Kod Promocyjny - STSMAX

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

2. Betclic
Najlepsi bukmacherzy -betclic

✅ Bonus - cashback do 200 zł

✅ Kod Promocyjny - BETPLMAX

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

3. Fortuna

Najlepsi bukmacherzy -fortuna

✅ Bonus - do 810 zł + 20 zł freebet

✅ Kod Promocyjny - BETMAX

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

4. eWINNER

Najlepsi bukmacherzy -ewinner

✅ Bonus - do 610 złotych

✅ Kod Promocyjny - MAXBET

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

5. PZBuk

Najlepsi bukmacherzy -pzbuk

✅ Bonus - do 1050 złotych

✅ Kod Bonusowy - PZMAX

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

6.LVBET

Najlepsi bukmacherzy -lvbet

✅ Bonus - do 3333 zł + 20 zł freebet

✅ Kod Promocyjny - BEST20

ODBIERZ BONUS

Czytaj więcej >>

Ekstraklasa typy i kursy na sezon 2022/23

Zastanawiasz się kto będzie mistrzem Polski, kto spadnie z ligi lub która drużyna zajmie na koniec sezonu miejsce w TOP 3? Ekstraklasa kursy i zakłady na takie opcje przedstawiliśmy w poniższych tabelach. Jeśli uważasz, że któreś Ekstraklasa typy mają sens, śmiało przejdź do bukmachera i wyślij zakłady.

Ekstraklasa – kursy na Mistrza Polski

Na samym początku zobaczmy, jak wyglądają kursy na Ekstraklasę 2022/23 w przypadku obstawiania Mistrza Polski. To najpopularniejsze Ekstraklasa zakłady bukmacherskie.

Zakłady na Ekstraklasę  - Mistrz Polski Ekstraklasa kursy

Lech Poznań - 2.25

Obstaw tutaj

Raków Częstochowa - 4.25

Obstaw tutaj

 Legia Warszawa - 4.25

Obstaw tutaj

Pogoń Szczecin - 15.00

Obstaw tutaj

Piast Gliwice - 40.00

Obstaw tutaj

Lechia Gdańsk - 60.00

Obstaw tutaj

Kto spadnie z Ekstraklasy? Zakłady i kursy bukmacherskie

Skoro przedstawiliśmy zakłady na Mistrza Polski, to czas przyjrzeć się także zakładom na to, kto spadnie z Ekstraklasy w sezonie 2022/23. Kursy na spadek z Ekstraklasy wyglądają bardzo ciekawie.

Kto spadnie z Ekstraklasy? Zakłady Ekstraklasa kursy

Stal Mielec - 1.35

Obstaw tutaj

Korona Kielce - 2.25

Obstaw tutaj

Widzew Łódź - 2.75

Obstaw tutaj

Miedź Legnica - 3.00

Obstaw tutaj

Radomiak Radom - 4.00

Obstaw tutaj

Warta Poznań - 4.00

Obstaw tutaj

Ekstraklasa – typy na TOP 3

Masz swoje typy Ekstraklasa, które drużyny uplasują się w TOP 3? Możesz postawić już teraz takie zakłady na Ekstraklasę 2022/23. Sprawdź poniższe kursy bukmacherskie.
Typy Ekstraklasa - TOP 3 Ekstraklasa kursy

Lech Poznań - 1.25

Obstaw tutaj

Raków Częstochowa - 1.50

Obstaw tutaj

Legia Warszawa - 1.50

Obstaw tutaj

Pogoń Szczecin - 2.50

Obstaw tutaj

Piast Gliwice - 7.50

Obstaw tutaj

Lechia Gdańsk - 10.00

Obstaw tutaj

*Pamiętaj, że podane w powyższych tabelach Ekstraklasa kursy bukmacherskie mogą ulec zmianie. Dlatego zawsze przed tym, jak wyślesz na PKO BP Ekstraklasę zakłady, zapoznaj się z aktualną ofertą bukmacherów

Najnowsze typy na PKO Ekstraklasę

Zobacz typy na mecze Ekstraklasy.

Zakłady bukmacherskie Ekstraklasa – co warto obstawiać?

Ekstraklasa typy kursy zakłady bukmacherskie

Poniżej przyglądamy się, jakie są zakłady na Ekstraklasę. Które rynki warto obstawiać oprócz oczywiście pojedynczych spotkań w każdej kolejce? Sugerowane przez nas Ekstraklasa zakłady to między innymi Mistrz Polski, Spadek z Ekstraklasy, Król Strzelców, ale równie ciekawie wygląda pojedynek H2H, a więc to, która ze wskzazanych drużyn będzie wyżej na koniec sezonu Ekstraklasy 2022/23.

Mistrz Polski

To najbardziej popularne zakłady na Ekstraklasę. Obstawiasz przed sezonem lub w trakcie jego trwania, kto zostanie Mistrzem Polski. Typy i kursy bywają różne i potrafią zmieniać się z kolejki na kolejkę. Co zresztą nie może dziwić, bowiem oferta zawsze bazuje na aktualnej sytuacji w ligowej tabeli.

Spadek z Ekstraklasy

Wiedząc ile drużyn spada z Ekstraklasy w sezonie 2022/23 można pokusić się o Ekstraklasa typy i zakłady na to, która drużyna spadnie. Wystarczy wytypować poprawnie jedną z drużyn. I podobnie, zakłady można stawiać jeszcze przed startem ligi lub w trakcie sezonu Ekstraklasa 2022/23.

Król strzelców Ekstraklasy

Równie ciekawe są zakłady na Króla Strzelców Ekstraklasy. W ten sposób możesz więc wytypować, kto zdobędzie najwięcej bramek w sezonie 2022/23. I choć znów jest kilku faworytów, to już wiele razy Ekstraklasa pokazała swoje zaskakujące oblicze. Jak będzie tym razem? Masz swoje prognozy? Sprawdź Ekstraklasa typy i wyślij zakłady.

TOP 3 Ekstraklasy

Klasyczny zakład polegający na wytypowaniu najlepszej trójki rozgrywek. O ile w sezonie PKO BP Ekstraklasy 2022/2023 nie pojawi się jakiś czarny koń, to uznane marki, jak Lech, Raków, Legia czy Pogoń, powinny rozdawać karty w lidze. Najwięcej do udowodnienia mają Legioniści, którzy w ostatnim sezonie ligowym totalnie zawiedli, ale i Pogoń czy Raków mają spory niedosyt, a Lech Poznań będzie chciał obronić Mistrzostwo Polski.

Ekstraklasa – Head to Head

H2H, czyli zakład na bezpośrednią konkurencję dwóch uczestników zdarzenia. “Kto lepszy?”. Można zatem postawić zakłady na Ekstraklasę H2H czy Lech będzie wyżej na koniec sezonu od Rakowa Częstochowa lub dowolne inne warianty np. Pogoń od Lechii i tak dalej.

Ekstraklasa – górna połowa

Jak wskazuje sama nazwa zakładu, należy wytypować, jakie zespoły powinny się znaleźć w pierwszej dziewiątce ligi. Jeszcze jakiś czas temu nazwalibyśmy to grupą mistrzowską, ale ten format nie przyjął się najlepiej nad Wisłą, więc władze związkowe powróciły do dobrze znanego systemu każdy z każdym, tyle że w lidze znajdzie się 18, a nie jak wcześniej, 16 zespołów. Jeśli wydaje Ci się, że wytypowanie tej lepszej połowy Ekstraklasy jest łatwe, to warto przypomnieć takie niespodzianki jak piąta pozycja Warty Poznań sprzed dwóch sezonów czy dobra dyspozycja Radomiaka zwłaszcza w pierwszej połowie poprzedniego sezonu.

Ekstraklasa – utrzymanie

Ciekawy zakład, w którym możesz pokusić się o wskazanie drużyn, które zachowają ligowy byt. To ciekawa opcja pod kątem oceniania szans beniaminków bądź zespołów walczących o utrzymanie w poprzednim sezonie. Niezbędne w tego rodzaju zakładach jest skuteczne ocenienie potencjału kadrowego (warto brać pod uwagę obszerność kadry), poczynionych ruchów transferowych i terminarza rozgrywek. Liga jest swoistym maratonem i oczywiście po drodze może się wydarzyć wiele nietypowych zdarzeń, takich jak długotrwałe kontuzje kluczowych zawodników. Czasem potrzeba też trochę szczęścia. Warto jednak rozważyć i takie Ekstraklasa typy, bowiem kursy wyglądają wyjątkowo okazale.

Ostatnie miejsce w tabeli

W pewien sposób jest to upokarzający zakład, bo przecież nikomu nie można życzyć spadku. “Najmnocniej” do tej niechlubnej pozycji wycenione zostały szanse części beniaminków, ale Ekstraklasa kursy będą zmieniać się w trakcie sezonu. Warto mieć to na uwadze i śledzić bieżącą sytuację w ligowej tabeli.

Kto zostanie Mistrzem Polski? Kto spadnie z Ekstraklasy 2022/23?

zakłady bukmacherskie Ekstraklasa

Jak zwykle, to najgorętsze pytania, które pojawiały się już zanim ruszyła Ekstraklasa 2022/23. Zakłady bukmacherskie podobnie, jak i kibice zastanawiają się, kto zdobędzie Mistrzostwo Polski, a kto spadnie z ligi w obecnym sezonie.

Faworyci do Mistrzostwa Polski

W gronie faworytów wymienia się Lecha Poznań. Kolejorz wskazywany jest jako główny kandydat do obrony Mistrzostwa Polski. Choć owszem, zmiana selekcjonera i strata Jakuba Kamińskiego, a w dodatku potencjalna gra na europejskiej arenie, może choć i nie musi utrudnić tego zadania. Niemniej jednak Ekstraklasa kursy na zwycięstwo Lecha Poznań w końcowym rozrachunku są najniższe. Wpływ na to mają zapewne też transfery, których dokonał Lech Poznań. Afonso Sousa może być potencjalną gwiazdą Ekstraklasy.

Za najgroźniejszych konkurentów Lecha w drodze po obronę Mistrzostwa Polski wymienia się drużyny Rakowa Częstochowa, Legii Warszawa i Pogonii Szczecin. Wszystkie trzy mają sporo do udowodnienia i dość mocno podrażnione ambicje po poprzednim sezonie. Raków i Pogoń zaprzepaściły swoje szanse na Mistrzostwo Polski, a Legia zanotowała jeden z najgorszych sezonów w Ekstraklasie. Teraz wszystkie będą chciały znów włączyć się do walki o Mistrzostwo Polski.

Najniższej spośród wspomnianych drużyn zostały wycenione szanse Pogoni Szczecin. Kolejne drużyny, jak Piast, Lechia czy Cracovia, na którą Ekstraklasa kursy oscylują w granicach 100.00 to już zdaniem bukmacherów przepaść w drodze po Mistrzostwo Polski.

Faworyci do Spadku z Ekstraklasy

Bukmacherzy nie przewidują także niespodzianki jeżeli chodzi o zakłady na spadek z Ekstraklasy. Kursy wskazują, że najtrudniej o utrzymanie będzie beniaminkom, czy drużynom, które już w poprzednim sezonie drżały o swój ligowy byt. W stawce kandydatów do spadku, zdaniem zakładów bukmacherskich, jest także Radomiak Radom.

Najmniejsze szanse na utrzymanie w Ekstraklasie daje się jednak Stali Mielec, która w poprzednim sezonem jakimś cudem uniknęła spadku do pierwszej ligi. Poza tym, bukmacherzy nie wierzą w Koronę Kielce i Widzew Łódź, które póki co nie dokonały znaczących wzmocnień kadrowych. Nisko stoją też szanse trzeciego z beniaminków, a więc Miedzi Legnica, a o utrzymanie w Ekstraklasie, zdaniem zakładów bukmacherskich będą się bić także Radomiak Radom i Warta Poznań. Choć w przypadku Zielonych można tu mówić, że chyba nikt do końca nie wie, na co stać poznaniaków.

Ekstraklasa terminarz sezonu 2022/23

Żeby zobaczyć, jak wygląda w sezonie 2022/23 rozgrywek Ekstraklasa terminarz, warto zajrzeć na oficjalną stronę rozgrywek. Ze względu na udział polskich drużyn w europejskich pucharach, możliwe są przesunięcia. Niemniej jednak niemal każdego tygodnia czekają nas interesujące Ekstraklasa mecze. Zwłaszcza, jeżeli mowa o takich drużynach, jak Raków Częstochowa, Lech Poznań czy Legia Warszawa.

Gdzie oglądać Ekstraklasę w sezonie 2022/23?

Wszystkie Ekstraklasa mecze znajdziesz na kanałach Canal+ oraz w serwisie Canal+ Online. Dodatkowo, na mocy sublicencji wybrane Ekstraklasa mecze można oglądać na antenie TVP Sport. Warto więc prześledzić, jak wygląda Ekstraklasa terminarz transmisji, żeby być na bieżąco z największymi emocjami.

Najczęstsze pytania o zakłady na Ekstraklasę 2022/23

  • Gdzie stawiać zakłady bukmacherskie Ekstraklasa 2022/23?

Polecanych bukmacherów na zakłady na Ekstraklasę w sezonie 2022/23 znajdziesz w naszym tekście.

  • Czy Ekstraklasa zakłady bukmacherskie są godne uwagi?

Tak. Jak najbardziej. To jedne z najbardziej popularnych zakładów i mimo częstych niespodzianek, gracze uwielbiają kreślić kupony.

  • Gdzie znajdę najlepsze typy na Ekstraklasę 2022/23?

Ekstraklasa typy regularnie publikujemy w naszym serwisie.

  • Który bukmacher ma najlepsze kursy na Ekstraklasę 2022/23?

Porównanie bukmacherów i Ekstraklasa kursy na poszczególne zakłady sprawdzisz w naszym tekście. Zapraszamy.