Emocjonująca rywalizacja lublinian z Ukraińcami w 4. rundzie OML w motocrossie

Emocjonująca rywalizacja lublinian z Ukraińcami w 4. rundzie OML w motocrossie

Podczas 4. rundy Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie, rozgrywanej na torze w Żółkiewce już tradycyjnie doszło do kilku bardzo ciekawych pojedynków pomiędzy zawodnikami KM Cross, a gośćmi z Ukrainy.

Zawodnicy KM Cross byli górą w najmniejszej klasie MX 65 i w najstarszej czyli Weteran. W pierwszej zwyciężył Wiktor Małecki, w drugiej na najwyższym stopniu podium stanął Robert Maliszewski.

W klasie młodzików MX85 najlepszy był Ukrainiec Oleksandr Chura. Świetną jazdę zaprezentował też jego rodak Dymitr Asmanow, który wygrał przed Maciejem Więckowskim i Dominikiem Małeckim (obaj z KM Cross) w klasie Open A. Nasi wschodni sąsiedzi zdominowali również dwie kolejne klasy B (wygrał Konstantin Utkin) i C (zwyciężył Siergiej Gusak). Najlepsze miejsce padło łupem gości także w rywalizacji kobiet, którą wygrała Natalia Zajczenko z Ukrainy, za nią znalazła się Aleksandra Szymuś z KM Cross, ale rywalizacja pomiędzy paniami była bardzo zacięta do samej mety.

Natomiast w klasie Początkujący, puchar za pierwsze miejsce odebrał Paweł Bełz, a w klasie Quad, gdzie rywalizowali sami Polacy, 4. rundę wygrał Przemysław Dąbek.

Następne zawody, 3. sierpnia, najprawdopodobniej odbędą się w Stanisławce.