ESKA Janów Lubelski w trakcie przygotowań

ESKA Janów Lubelski w trakcie przygotowań

Do rozgrywek III ligi siatkówki mocno przygotowują się siatkarze ESKI Janów Lubelski. Zespół ma
w planach rozegranie kilku spotkań sparingowych. Uzupełniona ma być również kadra. 

Na początku ekipa z Janowa Lubelskiego skupiła się na trenowaniu siły i kondycji, a dopiero od niedawna siatkarze rozpoczęli przygotowania w hali. Drużyna trenuje jednak bardzo ciężko i chce nadrobić stracony czas. – Chłopaki niedawno zeszli z plaży. Do niedawna trenowaliśmy siłę, teraz wchodzimy na salę, aby koncentrować się na umiejętnościach typowo siatkarskich – powiedział Jarosław Bańka, kierownik drużyny. Zespół ESKI rozegrał do tej pory jedną grę wewnętrzną, kolejne sparingi mają odbywać się w najbliższej przyszłości.

Póki co nie zakontraktowano żadnych nowych siatkarzy, ale jak zaznacza kierownik zespołu wszystko zmierza ku dobremu, trwają rozmowy z potencjalnymi zawodnikami. Głównym celem jest jednak uzupełnienie kadry.
U nas niestety nigdy nie było bazy zawodników, opieraliśmy się na znajomych z regionu. Teraz jest ciężej, bo niestety nie ma zaplecza. Jest kilku młodych chłopaków, ale jak oni się zaprezentują to czas pokaże. Mamy kilku zawodników, którzy zostają, postaramy się też dwóch zakontraktować, ale czy będą wzmocnieniem składu zobaczymy – kontynuował Bańka.

Kierownik zespołu odniósł się również do podziału ligi. Według jego oceny widać dużą dysproporcję między poszczególnymi grupami. Bańka uważa też, że grupa w której występuje jego ekipa jest dużo mocniejsza niż druga, ale akceptuje decyzję Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. – W drugiej grupie jest zdecydowanie mniej drużyn, które mogą coś osiągnąć, ale wszystko zweryfikuje drugi etap, zobaczymy jak to będzie wyglądać – zakończył kierownik.

Drużyna z Janowa Lubelskiego swój pierwszy ligowy mecz rozegra 4 października. Wówczas rywalem ESKI będzie MKS Kraśnik.