GKSŻ zwleka – decyzja jutro

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, w której lidze w przyszłym roku pojadą żużlowcy KMŻ Lublin. Klub w dalszym ciągu nie ma też licencji nawet na jazdę w II lidze. Główna Komisja Sportu Żużlowego do piątku czekała na dosłanie dokumentów w tej sprawie, ale decyzje nie zapadły do dziś. 

W środowisku żużlowym od kilku dni królują przecieki i domysły. Niemal codziennie pojawiają się informacje, że to właśnie danego dnia ma pojawić się oficjalny komunikat. Na razie z tych zapowiedzi nic nie wyszło, ale od prezesa KMŻ Lublin, Andrzeja Zająca, dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej decyzje będziemy znali jutro po godzinie 10.00.

Przypomnijmy, że KMŻ czeka na rozwiązanie dwóch kwestii – pierwsza to licencja na starty w II lidze. W tym przypadku klub nie martwi się o przyszłość – wszystkie dokumenty zostały dosłane do GKSŻ w terminie. Druga sprawa dotyczy tego, w której lidze pojedzie drużyna. Wciąż możliwa jest opcja zaproszenia lublinian do startów w Polskiej Lidze Żużlowej (zwłaszcza, że wskazuje na to liczba drużyn uwzględniona we wstępnym kalendarzu na przyszły rok), ale nawet w takim wypadku potrzebny będzie odpowiedni budżet, nad którym klub cały czas pracuje.