Górnik Łęczna ma dwóch nowych graczy!

Górnik Łęczna ma dwóch nowych graczy!

Dwaj ofensywni gracze – Filipp Rudik (na zdjęciu) i Josue Currais Prieto, czyli „Josu” związali się dzisiaj z Górnikiem Łęczna. Klub nie zdradza długości umów. Obaj mają być jednak wzmocnieniem pierwszego składu.

Obaj to ofensywni pomocnicy. “Josu” może grać także jako napastnik. – Na pewno przydadzą nam się w pierwszym składzie – zapewnia Leszek Masierak, rzecznik Górnika Łęczna.

Josu grał cały dzisiejszy sparing przeciwko Polonii Warszawa, a także we wcześniejszych test-meczach. Jednak dopiero teraz klub podpisał z nim umowę. W spotkaniu z warszawską drużyną zabrakło za to Filippa Rudika, ponieważ narzekał on na drobny uraz. – To jednak naprawdę drobna sprawa, ale nie było sensu ryzykować. W Turcji powinien już grać – wyjaśnia rzecznik beniaminka T-Mobile Ekstraklasy.

Filipp Rudik 22 marca skończy 28 lat. Piłkarz mierzący 184 cm urodził się w obecnym St. Petersburgu. Zanim trafił do Łęcznej grał między innymi w Naftanie Nowopołock, z którym wywalczył Puchar Białorusi w 2009 roku, czy BATE Borysów, w którym z kolei zdobył mistrzostwo kraju i występował w Lidze Mistrzów. Gracz ma też na koncie cztery występy w reprezentacji Białorusi. Rudik posiada też obywatelstwo rosyjskie i kazachskie. W zielono-czarnych barwach zagrał dotychczas jeden raz – 45. minut przeciwko Odrze Opole.

Natomiast Josu 27 lutego skończy dopiero 22 lata. Jedne z pierwszych piłkarskich szlifów otrzymał w hiszpańskiej Gironie. Mierzący 176 cm zawodnik grał także w juniorach BarcelonyEspanyolu oraz w reprezentacji Hiszpanii do lat 17. W sparingu z Polonią Warszawa kilka razy pokazał się z bardzo dobrej strony, a pierwszej odsłonie tego pojedynku był bardzo blisko zdobycia bramki. Piłka po strzale byłego gracza włoskiej Terraciny Calcio – wylądowała na poprzeczce.

Więcej o dzisiejszym sparingu przeczytasz tutaj.