Z Grudziądza bez zdobyczy punktowej

Zawodnicy Górnika Łęczna nie odnieśli czwartego zwycięstwa z rzędu i w 11. kolejce Nice I ligi przegrali na wyjeździe 0:1 z Olimpią Grudziądz. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Mateusz Klichowicz.

Niedzielny mecz mocnym akcentem mogli rozpocząć podopieczni Tomasza Kafarskiego. Już w 5′ Patryk Szysz znalazł się naprzeciwko bramkarza gospodarzy, ale zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Wojciech Małecki. W 17′ pierwszą udaną interwencją popisał się Sergiusz Prusak, broniąc uderzenie Konrada Handzlika. Niespełna 10 minut później Olimpia Grudziądz wykonywała rzut rożny. Wrzutkę w pole karne pewnie wyłapał popularny „Serek”, ale już 180 sekund później z trudem interweniował po strzale Ville Salmikivi. Do końca pierwszej połowy obie ekipy kreowały swoje akcje, lecz żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy sześć minut po jej rozpoczęciu wyszli na prowadzenie. Pewnym strzałem w światło bramki popisał się Mateusz Klichowicz. Łęcznianie szybko próbowali odrobić stratę, ale nie mogli przejść przez defensywę rywali. Ostatni kwadrans zielono-czarni grali w osłabieniu, bowiem Łukasz Tymiński został wyrzucony z boiska za drugą żółta kartkę. W 77′ rywale mogli wykorzystać grę w przewadze, lecz Klichowicz przegrał pojedynek z Prusakiem. Końcówkę meczu w pełni kontrolowali piłkarze Olimpii Grudziądz, którzy ostatecznie ograli ekipę Tomasza Kafarskiego 1:0.

W następnej kolejce Górnik zagra na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice (7 października, 17:00).

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)