Gwiazdy światowego żużla pojadą w Lublinie – sylwetki zawodników

Już 10 października na stadionie żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich dojdzie do pojedynku pomiędzy reprezentacją Polski, a drużyną Reszty Świata, w ramach cyklu Polish Speedway Battle i pod patronatem portalu Lubsport. Poznaliśmy już całą drużynę Reszty Świata. Do zamknięcia składu polskiej ekipy, pozostało już tylko jedno nazwisko. Jacy zawodnicy pojadą w Kozim Grodzie?

RESZTA ŚWIATA

Drużynę Reszty Świata poprowadzi Hans Nielsen, najbardziej utytułowany zawodnik w świecie sportu żużlowego, który zdobył, aż dwadzieścia dwa medale w oficjalnych rozgrywkach międzynarodowych.

Z numerem 1 w tej ekipie wystartuje Greg Hancock. 45-letniemu zawodnikowi, nie należy liczyć lat, gdyż nijak ma się to do jego osiągnięć na torze. Trzykrotny indywidualny mistrz świata, po laur zwycięstwa sięgał w roku 1997, 2011 i 2014. W tym roku prezentuje niezawodną formę. Tytuł czempiona, może odebrać mu tylko genialny Tai Woffinden.

Z numerem 2 na torze zaprezentuje się Artiom Łaguta. Rosjanin miał już okazję jeździć podczas cyklu Polish Speedway Battle w Krośnie. Niezawodny w zmaganiach ligowych, a jego forma z czasem zwyżkuje. Hans Nielsen zaufał mu na tyle, aby jeszcze raz awizować go do składu.

Z numerem 3 wystartuje wspominany Tai Woffinden, mistrz świata z roku 2013. Wszystko wskazuje na to, iż powtórzy on swój sukces. Jest o krok od kolejnego zwycięstwa w cyklu SGP. Kto wie, może na lubelskim owalu oglądać będziemy mistrza świata 2015? Może… gdyż po zawodach żużlowcy udadzą się na ostatnią serię startów do Melbourne.

Z numerem 4 na tor wyjedzie Troy Batchelor. Australijczyk obecnie znajduje się w stawce zawodników walczących o tytuł mistrza świata. Zachwycił swoją jazdą podczas SGP Łotwy i wskoczył na ostatnie miejsce podium. W swoim debiucie w Polsce w roku 2007 z drużyną Unia Leszno sięgnął po tytuł drużynowego mistrza Polski.

Z numerem 5 zaprezentuje się Niels Kristian Iversen. Duńczyk od kilku lat znajduje się w gronie najlepszych zawodników na świecie. W roku 2013 był trzecim zawodnikiem na świecie. Rok później mknął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, jednak wszystko zweryfikował wypadek podczas SGP w Gorzowie. Jego niezaprzeczalny talent zdecydowanie docenia Hans Nielsen.

Z numerem 6 do boju wyjedzie Peter Kildemand. Odkrycie duńskiego speedwaya. Również zawodnik, który swoje umiejętności prezentuje podczas cyklu SGP. Z rezerwy zastępuje on kontuzjowanego Jarosława Hampela. Szybko udowodnił swoją wartość, stając na podium podczas tegorocznego GP w Horsens. W cyklu Polish Speedway Battle wystąpił już w Pile, gdzie zdobył trzynaście punktów i tym samym okazał się najlepszym zawodnikiem reprezentacji Wojowników Mistrza.

 

POLSKA

Z numerem 1 pojedzie Maciej Janowski. Waleczny wrocławianin broni honoru w Speedway Grand Prix. O tym jak smakuje zwycięstwo w tym cyklu po raz pierwszy miał okazję dowiedzieć się na Łotwie, w Daugavpils. Na własnym, polskim podwórku sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza na gorzowskim owalu.

Z numerem 2 zobaczymy Przemysława Pawlickiego. Zawodnik o długość koła przegrał walkę o jazdę w SGP w roku 2016. Nie można jednak odmówić mu waleczności. To właśnie Przemek stanowi trzon zespołu Unii Leszno, która wygrała finał DMP.

Z numerem 3 zaprezentuje się Piotr Pawlicki. Już oficjalnie zawodnik cyklu SGP 2016. Jak śmiał mawiać:
– sam wywalczę sobie awans do cyklu SGP – i tak też zrobił. Wraz z bratem na torze tworzą parę nie do pokonania, stąd nie mogło zabraknąć obu w awizowanym składzie.

Z numerem 4 pojedzie Paweł Przedpełski. Junior wystrzelił w tym roku z niewiarygodną formą. Choć już wcześniej jego jazda zapowiadała niespodzianki. Śmiało można nazwać go liderem drużyny z Torunia, mimo tak młodego wieku. Trener Marek Cieślak wie co robi, powołując go na mecz w Lublinie.

Z numerem 5 zobaczymy na torze Bartosza Zmarzlika. To kolejny junior, który będzie reprezentował Polskę podczas walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w roku 2016. Ten zdolny zawodnik sięgnął niedawno po tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów.

Nie znamy jeszcze szóstego zawodnika, który pojedzie w reprezentacji Polski. Czyżby trener Marek Cieślak szykował niespodziankę?


Przypominamy, że bilety na to wydarzenie są już dostępne na www.kupbilet.pl, w salonach Empik i STS, a także w sklepie VEGAS24h.

Ceny biletów:

– normalny 50 złotych
– ulgowy 30 złotych
– VIP 200 złotych

Mecz Polska – Reszta Świata odbędzie się 10 października o godzinie 17:30 w Lublinie.