Hala Perły wciąż nie do zdobycia dla Kresów!

W niedzielnym meczu pomiędzy Perłą Telatyn, a Kresami Dołhobyczów znów lepsi okazali się ci pierwsi. Podopieczni trenera Henryka Szarugi pokonali rywala w “lokalnych derbach” i raz jeszcze potwierdziło się, że Kresy nie potrafią grać z Perłą na wyjazdach.

Mecz pomiędzy Perłą Telatyn, a Kresami Dołhobyczów od samego początku układał się dobrze dla gospodarzy tego pojedynku, którzy pierwszą partię wygrali do 21. W drugim secie przyjezdni pokazali, że nie będą “chłopcem do bicia”, podjęli rękawicę i zwyciężyli do 20. To jednak było zbyt wiele dla Perły, która zaprezentowała dojrzalszą siatkówkę i triumfowała w trzeciej i czwartej partii, kolejno – do 20 i do 17, a w całym meczu 3:1.

– Powiem szczerze, że był to jeden z lepszych naszych występów w tym sezonie, biorąc pod uwagę fakt, że mamy duże problemy z tym, żeby w ogóle trenować – mówił po spotkaniu trener gospodarzy, Henryk Szaruga. – Oprócz tego drugiego seta chłopaki potrafili przetrzymać jakieś tam chwile kryzysu i prowadzić dwoma czy trzema punktami. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć, którego z zawodników bym wyróżnił, ponieważ wszyscy zagrali bardzo poprawne zawody na przyzwoitym poziomie – dodał coach.

Jedni i drudzy – pod koniec sezonu – zwracają uwagę na krótką ławkę rezerwowych oraz brak regularnych treningów, które wspólnie powodują, że Kresy i Perła okupują ostatnie lokaty w stawce. – Właściwie chłopaki spotykają się dopiero na meczu. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrą siatkówkę. Chłopcy dzisiaj mnie pozytywnie zaskoczyli. Były dobre przyjęcia, skuteczne ataki, także jestem zadowolony z tego meczu – zakończył Szaruga.

W Dołhobyczowie na nieprofesjonalne podejście części siatkarzy oraz wąską kadrę – trener Grzegorz Barczuk zwracał już uwagę przed rewanżowym pojedynkiem z Cisami Nałęczów. Rozmowy dyscyplinarne i próba wpłynięcia na zawodników nie przyniosły większego efektu. – Takie granie jest bez sensu. Nie ma odpowiednich ludzi, jeździmy teraz w ósemkę czy siódemkę, więc dlatego to tak wygląda. Gratuluję Perle wygranej, mimo że sam jestem zawiedziony dzisiejszym wynikiem. No ale cóż, podejście niektórych zawodników, szczególnie młodzieży, która ma treningi pod nosem, jest przytłaczające – podsumował trener Kresów, nie kryjąc swojego rozczarowania podopiecznymi.

Perła Telatyn – Kresy Dołhobyczów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:17)

Skład Perły: Radosław Miedziak, Kamil Anioł, Łukasz Drążek, Marcin Urban, Kamil Kowalczyk, Krzysztof Urban, Marek Dąbrowski oraz Daniel Bil.

Skład Kresów: Piotr Kusy, Michał Dołowy, Artur Tytuła, Rafał Klajne, Wojciech Baran, Grzegorz Barczuk, Tomasz Bukowski oraz Wojciech Kawka.

0 0 votes
Article Rating