Huragan wychodzi na halę

Przygotowania do nowego sezonu siatkarzy II-ligowego Huragana Międzyrzec Podlaski trwają w najlepsze. Zespół po okresie ciężkich treningów zaczyna powoli wychodzić na halę. W ten weekend przed zespołem Marcina Śliwy pierwsze gry sparingowe.

– Jesteśmy po okresie treningów wprowadzających, kiedy mieliśmy dużo zajęć w terenie. Tak było przez prawie dziesięć dni, praktycznie bez hali, trochę plażówki, sporo biegania. Od poniedziałku ćwiczymy wewnątrz. W poniedziałki i środy mamy siłownie, a wtorek, czwartek i piątek to czas na halę – zaczął trener Marcin Śliwa. Zawodnicy zaczynają dopiero oswajać się z piłkami na treningach, a już w najbliższy weekend przyjdzie im zagrać pierwsze gry sparingowe. Siatkarze Huraganu udadzą się do Warszawy, na turniej organizowany przez MOS Wola Warszawa. Oprócz gospodarzy imprezy i II-ligowca z Lubelszczyzny wystąpią w niej jeszcze: Uniwersytet Warszawski, AZS Olsztyn, a także zespoły z Hajnówki oraz Skarżyska- Kamiennego. Te gry będą okazją do tego, aby nasi gracz się ze sobą zgrali, mogli na spokojnie poczuć swoją piłkę – kontynuuje opiekun zawodników z Międzyrzeca Podlaskiego.

Do drużyny dołączył jeden nowy siatkarz – Bartosz Matraszek – który ostatnio występował w Puławach. Ponadto przed sezonem zespół opuścili: Jakub Sadowski, Paweł Łęgowski, Rafał Rybak, Paweł Sobieszczak, Jacek Wieczorek i Konrad Małek. W ich miejsce pozyskaliśmy za to trzech nowych siatkarzy – Roberta Wróbla, który dwa lata temu reprezentował AZS Olsztyn i brał udział w finałach Mistrzostw Polski juniorów, Grzegorza Kowalczyka z MOS-u Warszawa i Przemka Tomę z Tomaszowa Mazowieckiego –  powiedział nam niewiele ponad tydzień temu Śliwa. Poza tym skład został uzupełniony młodymi, lokalnymi graczami: Jakubem Siłką, Radosławem Łubikiem i Arturem Młynarczykiem.

Drużyna nie będzie kalkulować, jeżeli będzie to w jej zasięgu, chce wygrywać wszystkie mecze – bojowo zakończył opiekun Huraganu.