III edycja Lublin MTB Maraton

Miasto Lublin, Lubelskie Towarzystwo Kolarskie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na III edycję Lublin MTB Maraton.

Czym jest LTK? Lubelskie Towarzystwo Kolarskie powstało oficjalnie 14 lutego 2012 roku. Pomysł na powstanie grupy pojawił się dużo wcześniej. Pierwsze kroki ku temu podjęto już w 2010 roku podczas pierwszego spotkania obecnego prezesa – Jakuba Parucha – z wiceprezesem – Marcinem Mazurkiem na białowieskiej edycji Skandia Maraton. Obaj poznali się przez przypadek, a połączyła ich wspólna pasja do kolarstwa. Konkrety działań Parucha i Mazurka można było ujrzeć 9 grudnia 2011 roku, podczas zebrania założycielskiego. Blisko dwa miesiące później stowarzyszenie zostało zarejestrowane oficjalnie.

Pierwszy rok funkcjonowania grupy minął pod znakiem startów w Skandia Maraton LangTeam, gdzie zespół odniósł pierwsze drużynowe sukcesy. Sezon 2013 był jeszcze ciekawszy, bowiem poza startami w Skandii i Mazovii, Marcin Mazurek startował również w triathlonach! Ponadto Lubelskie Towarzystwo Kolarskie zorganizowało wówczas dwie imprezy – maraton MTB oraz triathlon, który ostatecznie przez sinice zamienił się w duathlon. Rok 2014 to kolejny etap rozwoju. Starty lublinian w zawodach MTB w Kraśniku, triathlonach i duathlonach.

Obecnie miłośnicy rowerów pracują nad cyklem maratonów MTB. W tegorocznej edycji zaplanowane są cztery wyścigi:

4 czerwca – Lublin

20 czerwca – Zwoleń

23 sierpnia – Kraśnik

11 października – Lublin.

Dokładne trasy podane mają zostać po świętach wielkanocnych, a impreza została wpisana do kalendarza OZKol w Lublinie. Więcej informacji o III edycji Lublin MTB Maraton.

Ponadto LTK planuje już cykl zawodów biegowych 2015 oraz Triathlon w 2016 roku.

Ciągle istnieje możliwość dołączenia do klubu. Aktualnie ekipa poszukuje biegaczy, triathlonistów a szczególnie kolarzy. Preferowane są osoby od lat 10, szczególnie dzieci, młodzież oraz studenci. Zapisy pod numerem telefonu 601 070 715 lub mailowo ltk@ltk-mtb.lublin.pl

0 0 votes
Article Rating