"Jesteśmy zadowoleni z rekrutacji" – Jakub Starszuk z Tytanów Lublin

Do juniorskiego zespołu Tytanów Lublin dołączyło dziesięć nowych osób, które wzięły udział w ostatniej rekrutacji. Na razie wraz z drużyną pracują one nad kondycją, natomiast za niedługo rozpoczną się treningi przygotowujące do gry na konkretnych pozycjach. Sezon w rozgrywkach juniorskich zacznie się dopiero we wrześniu 2015 roku.

W zespole juniorów Tytanów Lublin trenuje dziesięć nowych osób. To wynik ostatniej rekrutacji, która odbyła się w prawdziwie trudnych warunkach. – Mimo, że było mroźnie, trening przeprowadziliśmy na boisku, gdzie kandydaci naprawdę zostali wymęczeni – mówi koordynator młodych Tytanów, Jakub Starszuk.

Rekruci musieli przejść przez szereg wymagających ćwiczeń sprawnościowych oraz szybkościowych. – Był między innymi bieg sprinterski na 40 jardów, czy wytrzymałościowy. To była pierwsza taka rekrutacja, na której bardzo dużo wymagaliśmy od nowych osób już na samym początku. Ale kandydaci poradzili sobie z tym dobrze, wypatrzyliśmy kilku fajnych zawodników, dwóch jest bardzo szybkich, a jeden z tej dziesiątki to brat naszego zawodnika juniorów Maćka Paradowskiego. Widać, że przygotowywał się z bratem, to pokazuje, że potraktował to poważnie i że jest ambitny. Bardzo nam się to spodobało  – mówi koordynator.

Na kolejne treningi z juniorami zostali zaproszeni wszyscy, którzy wzięły udział w rekrutacji. Drużyna ćwiczy dwa razy w tygodniu po dwie godziny, w soboty od 10.00 na boisku Sygnału, przy ul. Zemborzyckiej i w środy od 17.00 w sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym nr 6 przy ul. Adama Mickiewicza w Lublinie. Na razie trenerzy pracują nad kondycją zawodników, następnie rozpoczną się zajęcia przygotowujące do gry na konkretnych pozycjach. – Nie ma obawy, że ci, którzy są z nami już od roku uwstecznią się przy nowych graczach, ponieważ nowi bardzo szybko się uczą i wcale nie ma między jednymi i drugimi ogromnej różnicy, to wszystko odbędzie się tylko z korzyścią dla całego zespołu – przekonuje Jakub Starszuk.

Rekrutacja do drużyny juniorskiej nie jest jeszcze zamknięta. Wszystkie treningi do końca roku są otwarte dla chętnych. – Nawet ostatnio zadzwoniły do mnie nowe osoby, które nie mogły przyjść na rekrutacje i je także zaprosiliśmy do drużyny – mówi koordynator juniorów i zawodnik seniorskiego zespołu. Szczególnie, że w Tytanach wciąż są pozycje, które wymagają wzmocnień. – Mimo, że mamy nowych graczy, wciąż poszukujemy osób o dużych gabarytach na linie – mówi Jakub Starszuk.

Rozgrywki juniorskie rozpoczynają się we wrześniu. W tym roku Tytani wygrali swoją grupę eliminacyjną i w turnieju finałowym, w którym wzięło udział osiem najlepszych ekip w Polsce, zajęli siódme miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, patrząc na to, że w tym roku młodzi lublinianie dopiero debiutowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w Futbolu Amerykańskim. Nowy sezon rozpocznie się we wrześniu 2015 roku.