Juniorzy z Białej Podlaskiej zdobywają doświadczenie w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn

Juniorzy z Białej Podlaskiej zdobywają doświadczenie w rozgrywkach II ligi piłki ręcznej mężczyzn

Zwycięstwo i dwie porażki to bilans trzech pierwszych ligowych meczów UKS Olimpia Biała Podlaska. Aktualni wicemistrzowie Polski juniorów młodszych przegrali z KKS-em Włókniarz Konstantynów i Hutchinsonem Anilana Łódź, a okazali się lepsi od MKS-u Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Oprócz wymienionych już zespołów piłkarzom ręcznym Olimpii przyjdzie się mierzyć w rozgrywkach II ligi grupy III A z: AZS-em UMCS Lublin, Azotami II Puławy, UMKS-em Orlęta Zwoleń i Pabiksem FormauDyBy Pabianice. – W naszej grupie nie ma faworyta. Każdy może wygrać z każdym. Cieszy to, że liga jest bardzo wyrównana. Dzięki rozgrywkom II-ligowym moi podopieczni mogą mierzyć się z bardziej doświadczonymi zawodnikami i łapać rytm meczowy grając co tydzień. Ponadto zderzają się z piłką seniorską, przez co po ukończeniu wieku juniorskiego nie doświadczą aż tak dużego przeskoku – komentuje trener drużyny, Marcin Stefaniec.

Przed startem nowej kampanii zawodnicy Olimpii byli na kilkudniowym obozie przygotowawczym w Rudce. Aby lepiej przygotować się do sezonu, juniorzy z Białej Podlaskiej rozegrali również dwa mecze kontrolne. W jednym z nich wygrali z rezerwami Azotów, a w drugim musieli uznać wyższość I-ligowca z Końskich. – Jeżeli chodzi o okres przygotowawczy, to szczególną uwagę przykładaliśmy do przygotowania kondycyjnego. Bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie. Staramy się, by piłka ręczna w naszym wykonaniu była bardzo szybka. Efekty przygotowań widać było w pierwszych meczach ligowych, w których zdobyliśmy sporo bramek po szybkich kontratakach – mówi coach.

SPARINGI UKS OLIMPII BIAŁA PODLASKA PRZED SEZONEM 2018/2019:

Azoty II Puławy – UKS Olimpia Biała Podlaska 35:37
UKS Olimpia Biała Podlaska – KSSPR Końskie 23:30

KADRA UKS OLIMPII BIAŁA PODLASKA NA SEZON 2018/2019:

Bramkarze: Hubert Niedzielski, Jakub Polak, Jakub Stroiński

Rozgrywający: Jakub Grochowski, Jakub Jaszczuk, Daniel Kobyliński, Michał Olichwiruk, Jakub Polok, Jakub Szyszko, Jakub Tarasiuk

Skrzydłowi: Piotr Cielecki, Dawid Fic, Kacper Leszczuk, Gabriel Olichwiruk

Obrotowi: Marcin Michalczuk, Kacper Winnicki.