Już w sobotę Półmaraton Solidarności

Już w sobotę Półmaraton Solidarności

6. czerwca w sobotę odbędzie się kolejny Międzynarodowy Bieg Solidarności, a także inne towarzyszące imprezy biegowe. Łącznie w całym wydarzeniu może wziąć udział nawet ponad dwa tysiące uczestnik

w.

Główną imprezą jest Półmaraton Solidarności, którego trasa już tradycyjnie prowadzi od Świdnika do Lublina. Start zaplanowany jest na godzinę 10.00 w Porcie Lotniczym, zaś meta przy scenie ustawionej w pobliżu stadiony, przy Al. Zygmuntowskich. Dotychczas na listy startowe zapisało się prawie 700 osób.

Poza półmaraton odbędą się też biegi po ulicach Lublina. Start będzie umiejscowiony na Placu Łokietka, a meta w tym samym miejscu co koniec trasy Półmaratonu. Pierwsi o godzinie 8.45 wystartują VIP-y. – Następnie co dziesięć-piętnaście minut będą ruszały kolejne grupy, najpierw studenci, a następnie młodzież ponadgimnazjalna, gimnazjalna i uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, a także niepełnosprawni – mówi Agnieszka z biura zawodów. Do biegów zapisało się już ponad 1000 dzieci i młodzieży.

Natomiast w dniu imprezy na stadionie, gdzie jeździ KMŻ Motor Lublin, będą prowadzone zapisy dla najmłodszych na dystans 150 metrów. – Jest to specjalna trasa dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych – wyjaśnia Agnieszka z biura zawodów Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”, który jest organizatorem imprezy.

0 0 vote
Article Rating