Już w sobotę Półmaraton Solidarności

6. czerwca w sobotę odbędzie się kolejny Międzynarodowy Bieg Solidarności, a także inne towarzyszące imprezy biegowe. Łącznie w całym wydarzeniu może wziąć udział nawet ponad dwa tysiące uczestników.

Główną imprezą jest Półmaraton Solidarności, którego trasa już tradycyjnie prowadzi od Świdnika do Lublina. Start zaplanowany jest na godzinę 10.00 w Porcie Lotniczym, zaś meta przy scenie ustawionej w pobliżu stadiony, przy Al. Zygmuntowskich. Dotychczas na listy startowe zapisało się prawie 700 osób.

Poza półmaraton odbędą się też biegi po ulicach Lublina. Start będzie umiejscowiony na Placu Łokietka, a meta w tym samym miejscu co koniec trasy Półmaratonu. Pierwsi o godzinie 8.45 wystartują VIP-y. – Następnie co dziesięć-piętnaście minut będą ruszały kolejne grupy, najpierw studenci, a następnie młodzież ponadgimnazjalna, gimnazjalna i uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, a także niepełnosprawni – mówi Agnieszka z biura zawodów. Do biegów zapisało się już ponad 1000 dzieci i młodzieży.

Natomiast w dniu imprezy na stadionie, gdzie jeździ KMŻ Motor Lublin, będą prowadzone zapisy dla najmłodszych na dystans 150 metrów. – Jest to specjalna trasa dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych – wyjaśnia Agnieszka z biura zawodów Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”, który jest organizatorem imprezy.