Karol Kędzierski podwójnym mistrzem Polski!

Karol Kędzierski podwójnym mistrzem Polski!

W drugi weekend września Gdańsk był polską stolicą motocrossu. Na Pomorze zjechali najlepsi zawodnicy, którym przyszło rywalizować o tytuły indywidualne w mistrzostwach Polski. Dla seniorów, juniorów i młodzików był to ostatni start w tym sezonie. Bohaterem obu dni zmagań był Karol Kędzierski z Klubu Motorowego Cross w Lublinie.

W sobotę Karol Kędzierski wygrał zawody klasy MX2. Na pudle stanął też jego brat Łukasz Kędzierski, który był trzeci. Na podium rozdzielił ich dobry znajomy z AMK Człuchów Arkadiusz Mańk. To zwycięstwo zapewniło lublinianinowi pierwsze miejsce na koniec sezonu i tytuł mistrza Polski w klasie MX2. Drugiego dnia rywalizacji Karol Kędzierski ponownie był najważniejszą postacią. W niedzielę “Carlos” został mistrzem kraju w najmocniejszej klasie MX Open.

Poza Karolem powody do zadowolenia ma młodszy z braci Małeckich. Startujący w klasie młodzików MX85 Wiktor Małecki zajął drugie miejsce. Tym samym zawodnik KM Cross Lublin zapewnił sobie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej i tytuł wicemistrza Polski w klasie MX85.