Kinga Byzdra z pucharem Ligi Mistrzyń!

Kinga Byzdra z pucharem Ligi Mistrzyń!

Urodzona w Puławach piłkarka ręczna czarnogórskiej Buducnosti Podgorica – Kinga Byzdra – uniosła w górę puchar za zdobycie Ligi Mistrzyń! Co więcej – w turnieju Final Four Byzdra spędziła sporo czasu na parkiecie i miała swój udział w końcowym triumfie.

Kinga Byzdra swoją karierę rozpoczynała w Wiśle Puławy pod okiem Jerzego Witaszka. Następnie przez wiele lat stanowiła o sile Zagłębia Lubin. Mimo że “Miedziowe” od wielu lat są zaciekłym rywalem MKS-u Selgros Lublin – rozgrywająca w Kozim Grodzie traktowana jest z ogromną sympatią. Fani lubelskiego zespołu liczą po cichu, że w przyszłości Kinga zasili szeregi MKS-u. Byłaby to pierwsza zawodniczka w historii klubu z tak ogromnym sukcesem w CV…

26-latka, wraz z Buducnostią Podgorica, której szczypiornistką jest już od blisko dwóch sezonów, odniosła zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Urodzona w Puławach Byzdra i jej koleżanki do Final Four awansowały w piorunującym stylu, notując jedenaście wygranych i remis z Vardarem Skopje. W samym turnieju finałowym – gorsze od zawodniczek z Czarnogóry okazały się kolejno piłkarki ręczne… Vardaru oraz Larvik z Norwegii. Mieszkająca w Janowcu szczypiornistka zdobyła przez cały sezon szesnaście goli, w tym po jednym w obu meczach FF.

Jak doskonale wiadomo – w norweskim finaliście LM występuje Alina Wojtas. Niestety, była zawodniczka MKS Selgros przez najbliższych kilka miesięcy nie zagra w piłkę ręczną z powodu kontuzji więzadeł… Jednak śmiało może przypisywać sobie ten sukces, bowiem dopóki wybiegała na parkiet – dopóty była jedną z najlepszych zawodniczek swojego klubu i kto wie – być może z nią na boisku wynik finału byłby inny.

Na koniec warto pokusić się o małą dygresję. Otóż, MKS Selgros z Ligi Mistrzyń odpadł między innymi na rzecz późniejszego finalisty (Larvik), z kolei z Pucharu Zdobywców Pucharów lublinianki przegrały w ćwierćfinale z duńskim FC Midtjyland, które zostało zwycięzcą całego PZP. Czy MKS w kolejnym sezonie odniesie sukcesy również w Europie?