Kluby sportowe z województwa lubelskiego powalczą o podium w RRKSO

Ponad stu sześćdziesięciu utalentowanych młodych sportowców, którzy regularnie rozwijają swoje umiejętności w Klubach Sportowych Orange, spotka się w czwartek (15 września) w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie niedaleko Rzeszowa. Będą wśród nich reprezentanci województwa lubelskiego, którzy powalczą o miejsca na podium. Trening dla zawodników w trakcie rozgrywek przeprowadzą wybitni, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka oraz Marcin Urbaś, którzy wspierają program.

W gronie dwunastu klubów, które podczas piątych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange zmierzą się ze sobą w walce o zwycięstwo, znalazły się KS Heksa z Niedrzwicy Dużej (na zdjęciu) i Szumy Susiec. Ten pierwszy klub działa od czerwca 2013 roku przy Stowarzyszeniu Animacji Kultury „HEKSA”. Specjalizuje się w piłce nożnej oraz tenisie stołowym. Zawodnicy biorą udział w rozgrywkach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, uczestniczą w turniejach piłki nożnej o zasięgu wojewódzkim. W maju 2016 roku dwóch zawodników Heksy wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Isar Cup w Monachium. We wrześniu klub rozpocznie grę w III lidze tenisa stołowego.

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce. Za sprawą aktywności fizycznej uczą się one dyscypliny, motywacji i odwagi. Nabierają wiary w siebie i wzmacniają hart ducha. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza.

Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności. W ramach współpracy z wybranymi do programu klubami, wyposaża je w profesjonalny sprzęt i zapewnia stałe wsparcie merytoryczne.

– Wracamy do kolejnych rozgrywek międzyklubowych po niezwykle sportowych wakacjach. Euro 2016 i Igrzyska Olimpijskie w Rio z pewnością pokazały naszym młodym sportowcom, że warto wierzyć w swoje umiejętności i cały czas się doskonalić. Liczę, że podczas piątego spotkania klubów z regionu, zawodnicy pokażą nam rywalizację na najwyższym poziomie oraz ogromne zaangażowanie – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.

Obecnie sto klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. Spotkanie w Tyczynie niedaleko Rzeszowa to wyjątkowa okazja do wspólnego treningu z: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką oraz Marcinem Urbasiem, którzy chętnie doradzają i dopingują młodych zawodników.

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

– To, co wyróżnia Kluby Sportowe Orange spośród innych programów, to ich multidycyplinarny charakter. Młodzi zawodnicy równolegle ćwiczą  i rozwijają się w pięciu dyscyplinach. To bardzo dobrze wpływa na ich ogólną sprawność. Ja sam swoim podopiecznym zawsze powtarzam, żeby na początku drogi nie ograniczali się tylko do piłki nożnej. Najlepszymi sportowcami zostają osoby wszechstronne – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

Do końca listopada 2016 roku trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie osiem miast – po Tyczynie niedaleko Rzeszowa, rozgrywki odbędą się jeszcze w Szczecinie, Krakowie i Warszawie.

Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Tyczynie:

MUKS Sparta Rzeszów – Rzeszów, woj. podkarpackie
UKS Żaki – Bircza, woj. podkarpackie
UKS Gladiator Przemyśl – Przemyśl, woj. podkarpackie
KSO Kaszyce – Kaszyce, woj. podkarpackie
UKS Olimp Stubno – Stubno, woj. podkarpackie
UKS Hercules Brzostek – Brzostek, woj. podkarpackie
OSP w Krzeszowie – Krzeszów, woj. podkarpackie
UKS ESKA – Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
SKS Zalasovia – Zalasowa, woj. małopolskie
LKS Szumy – Susiec, woj. lubelskie
KS Heksa – Niedrzwica Duża, woj. lubelskie
SKS Samson – Zagnańsk, woj. świętokrzyskie

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Tyczynie:

Hala Sportowa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31

10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup
10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek
12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)
13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO
14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy
15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju
15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką i Marcinem Urbasiem)

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

0 0 vote
Article Rating