KM Cross Lublin nie zwalnia tempa

KM Cross Lublin nie zwalnia tempa

W weekend w Człuchowie odbyła się kolejna runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Z bardzo dobrej strony zademonstrowali się zawodnicy KM Cross Lublin. Zawody trwały aż dwa dni.

Już pierwszego dnia zawodnik KM Cross Lublin stanął na najwyższym stopniu podium. Maciej Więckowski bowiem wygrał w Klasie MX2. Jego śladem poszedł Karol Kędzierski, który z kolei pokonał rywali w najmocniej obsadzonej klasie MX Open. Stopień niżej na podium uplasował się natomiast Łukasz Kędzierski.

To jednak nie jedyne miejsca na podium jakie wywalczyli reprezentanci lubelskiego klubu, który w tym roku broni tytułu klubowego mistrza kraju. Na drugim miejscu w klasie Kobiet zawody ukończyła Karolina Liszewska.

Punkty dla lubelskiego klubu zdobyli też Kamil Osieleniec, który w klasie MX Open był piąty, a także Arkadiusz Pryk, który również zakończył walkę na piątej pozycji w klasie MX85.

To kolejny dobry występ zawodników KM Cross Lublin podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w motocrossie, pomimo tego, że w tym sezonie klub mocniej stawia na starty chociażby w międzynarodowych zawodach. – Takie zawody po prostu skuteczniej podnoszą poziom naszych zawodników – tłumaczy Piotr Więckowski, prezes klubu.

Lubelscy zawodnicy startują także między innymi w Mistrzostwach Polski w Cross Country oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Lubelszczyzny. Pomysłodawcą i organizatorem tej drugiej imprezy jest KM Cross Lublin. Najbliższa runda tych zawodów odbędzie się 12. lipca.