Krok naprzód w sprawie lekkoatletycznego stadionu Startu Lublin

Krok naprzód w sprawie lekkoatletycznego stadionu Startu Lublin

Poznaliśmy kwotę dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, która zostanie przeznaczona na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Al. Piłsudskiego w Lublinie. Wiadomo już także kiedy miasto chce ogłosić przetarg oraz rozpocząć prace budowlane.

strong>

10 milionów złotych – taką kwotą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej została wsparta inicjatywa budowy lekkoatletycznego obiektu. Cała inwestycja będzie kosztowała 34 miliony złotych. – Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć prace więc prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu będzie ogłoszony przetarg na przebudowę stadionu. Byliśmy przygotowani na rozpoczęcie procedur i czekaliśmy tylko na ogłoszenie decyzji Ministerstwa w tej sprawie. Możemy się spodziewać, że stadion będzie gotowy w połowie 2017 roku – mówi rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin, Beata Krzyżanowska. Po generalnym remoncie na stadionie Startu Lublin będą mogły odbywać się zawody międzynarodowe, Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, jak i Mistrzostwa Polski Juniorów. Ta kosztowna renowacja spowoduje, że Lublin będzie posiadał jeden z najnowocześniejszych obiektów lekkoatletycznych w Polsce, co z pewnością przyciągnie wielu fanów tego czołowego sportu.

Ważną informacją jest również to, że miasto planuje ustalić rozpoczęcie remontu na wrzesień. Wysokość otrzymanego dofinansowania zdecydowanie zadowala, jednak suma ta może jeszcze ulec zmianie – Na tę chwilę cieszy nas ta kwota 10 milionów złotych natomiast na tym nie poprzestaniemy i będziemy starali się jeszcze o wyższe dofinansowanie tak, żeby móc te środki wewnętrzne rozliczyć w ramach tych prac, które będą wykonane. Jeszcze w tym roku te pieniądze, które są wpisane do budżetu są przeznaczone na rozpoczęcie tego zadania natomiast w przyszłym roku ten ciężar inwestycyjny będzie po stronie Urzędu Miasta – informuje Beata Krzyżanowska.

Wszystkie inne ważne informacje dotyczące renowacji stadionu Startu Lublin znajdziecie państwo w poprzednim artykule – tutaj: Lekkoatletyczne serce Lublina znów będzie tętnić życiem!

 

0 0 vote
Article Rating